Vai tu zini, kas ir dekupāža? Dekupāžas tehnika ļauj pierastas un ikdienišķas lietas pārvērst ļoti personiskos un oriģinālos mākslas darbos. Tā izmantojama, dekorējot visdažādākos interjera un sadzīves priekšmetus no koka, kartona, stikla, keramikas, porcelāna, metāla, spoguļstikla, akmens, auduma u.c. materiāliem. Darbus dažādo izmantojot glezniecību, apzeltīšanu, vecināšanu, plaisājuma veidošanu un citus efektus. Dekupāža ir sena tehnika – pirmsākumi meklējami tālajā 12. gs. Ķīnā. Eiropā dekupāža uzplaukumu piedzīvoja 17. gs. beigās. 18. un 19. gs. ar dekupāžu aizrāvās karaļnamu ļaudis Francijā un Anglijā. Mūsdienās dekupāža piedzīvo atdzimšanu un ir ļoti populāra Lielbritānijā, Francijā, ASV, Austrālijā, Beļģijā, Krievijā, Lietuvā un arī Latvijā.
Dekupāžas mākslā, lai izrotātu kādu interjera vai sadzīvē noderīgu priekšmetu, iespējams izmantot visdažādākos materiālus, tomēr nepieciešamākie ir akrila krāsa, līme, laka u.c.
4.septembrī biedrības "Baltaine" Radošajā mājā bija sanākuši apmēram 20 interesenti, kas skolotājas Aijas Bērziņas vadībā mācījās dekupēt. Tas ir radoši, aizraujoši un nekad nevar zināt, kas iznāks gala rezultātā... Dažreiz - patīkams pārsteigums. Mums izdevās!
Nākamā nodarbībā, kas notiks piektdien, 11.septembrī no plkst.17.00 - 20.00, darbosimies ar meldriem. Pie mums ciemosies Ineta Vēvere, kas ierādīs bizes pīšanu no meldriem. Pārrunāsim par dažādiem dabas materiāliem, ko var izmantot pīšanā, to vākšanu, apstrādi un sagatavošanu darbam. Mācīsimies pīt Svētdienas jeb zobaino pīni, pēc izvēles arī citas. Sašūsim nopīto pīnīti par paliktnīti, trauciņu, vai kādu citu priekšmetu.
Inguna Žogota, biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja