Drukas resursa adrese: https://visitaizkraukle.lv/zemgale-aicina/baudi-ziemu-zemgale
Drukas datums: 08:42:59 23.06.2024

Baudi ziemu Zemgalē!

16.01.2023

Zemgales novadi atgādina, ka ziema Latvijā ir īpaši skaists gadalaiks. Arī šajā laikā gan Aizkraukles un Bauskas, gan Dobeles, Jēkabpils un Jelgavas pusē ir, ko atklāt!

Ziemas mēnešos pilnīgi citādi var ieraudzīt jau pierastas ainavas, ļaujoties sniega baltuma burvībai, kas visu padara nedaudz noslēpumainu, vai iepazīt kādu vietu pilnīgi no jauna. Slēpot var gan vienatnē, ieklausoties ziemas raksturīgajā meža klusumā, gan šajā piedzīvojumā doties kopā ar draugiem vai ģimeni. Gluži vienalga, vai jūs izvēlēsieties Mežezera stāvākos nobraucienus, Tērvetes dabas parka klusi sniegoto greznumu, apsnigušo Rožu aleju Bauskā, “roņu” peldes Radžu ūdenskrātuvē vai slidošanu Pasta salā Jelgavā, galvenais – atrodiet sev atbilstošu ziemas izklaidi, lai arī gada tumšais laiks un aukstie mēneši iedvesmo un piepilda ar prieku!

Jāatceras gan, ka ziemas izklaides atkarīgas no laikapstākļiem, kas var mainīties, tāpēc labāk pirms braukšanas ielūkoties apmeklējamo vietu mājaslapās.

Nobraucieni Aizkraukles novadā

Ikviens ziemas prieku cienītājs – gan iesācēji un mierīgu nobraucienu mīļotāji, gan pieredzējuši slēpotāji un snovbordisti – labi jutīsies “Mežezerā”. Te var izmēģināt astoņus dažādus nobraucienus līdz pat 700 m garumā, pieejama arī kameršļūkšanas (tūbingu) trase un atsevišķa nogāze, kas paredzēta braukšanai ar ragavām. Vairākas slēpošanas trases atradīsiet arī kalnslēpošanas bāzē “Cigoriņš”, kur dabiskā kalna reljefā izvietots arī bērnu kalns un distanču trase klasiskajam solim. Savukārt sporta un aktīvās atpūtas kompleksā “Mailes” sagatavotas trases gan slīdsolim, gan klasiskajam stilam. Te pieejama inventāra noma, ir iespēja arī pārnakšņot. Tāpat distanču slēpotāji aicināti uz sporta bāzi “Jaujas-Jankas”. Otrdienās, trešdienās un ceturtdienās trases ir izgaismotas, un to izmantošana ikvienam ir bez maksas.

Savukārt tie, kas uz slēpēm kāpt negrib, ziemas sajūtu var izbaudīt zirga vilktās kamanās, ko piedāvā saimniecībās “Dzintaru zirgi” un “Sarmītes staļļi”. Ja sniega nav pietiekami, kamanu vietā braucienā var doties arī ar ratiem. Tāpat iespējamas izjādes zirga mugurā.


atputas-komplekss-mezezers--aizkraukles-novads.jpg                                                           Atpūtas komplekss “Mežezers”, Aizkraukles novads. Foto: publicitātes 

sporta-un-aktivas-atputas-komplekss-mailes--aizkraukles-novads.jpg                                                        Sporta un aktīvās atpūtas komplekss “Mailes”, Aizkraukles novads. Foto: publicitātes 

Apsnigusi Rožu aleja un orientēšanās Bauskas pusē

Īpaši par izklaidēm padomāts Bauskas pusē, kur ik gadu ziemā Zvirgzdes kāpas teritorijā tiek ierīkots orientēšanās poligons. Šogad  līdz  pat 28. aprīlim poligonā iespējams doties četrās distanču trasēs: vidējā distancē ir 20 kontrolpunkti (ar kopējo attālumu 5,5 km), garajā distancē – 26 kontrolpunkti (ar kopējo attālumu 7,8 km), rogaininga distancē jāapmeklē pēc iespējas vairāk kontrolpunktu 40 minūšu laikā. Tāpat iespējams doties nesteidzīgā pastaigā pa taku, pārbaudot savas orientēšanās iemaņas vai arī vienkārši baudot meža ainavas no citāda skatupunkta.

Mierīgas un skaistas atpūtas cienītājiem Bauskas instagramīgajā Rožu alejā decembrī “uzziedējušas” arī jaunas rozes, bet biedrība “Dārtes zirgi” piedāvā izbraucienus kamanās un pastaigas ar zirgu pa parku. Asāku izjūtu meklētājiem ir iespēja izmēģināt arī skijoringu aiz zirga. Savukārt pēc svaigā gaisā pavadītas dienas var atpūsties kādā no desmit novadā esošajiem viesu namiem, kur pieejami jau daudzu iecienītie kubli.

orientesanas-poligons-zvirgzde-bauskas-novads.jpg

                                                                      Orientēšanās poligons Zvirgzdē. Foto: publicitātes 


rozu-aleja-bauskas-vecpilseta.jpg                                                                             Rožu aleja Bauskas vecpilsētā. Foto: publicitātes 

Ziemas pasaku noskaņa Dobeles novadā

Ziemas pasaku noskaņu un svaigo priežu sila gaisu atradīsiet Tērvetes dabas parkā, kur krēslas stundās ikviens līdz pat astoņiem vakarā aicināts doties izgaismotās meža takās, līdzi ņemot arī savu lukturīti. Pa Tērveti var doties arī zirgu izjādēs vai izbaudīt braukšanu pajūgā, ko piedāvā zirgaudzētāja Augēnija Rulle. Pēc tam klusuma ieskautu oāzi tālu no pilsētas kņadas atradīsiet “Atpūtas vietā pie @Vipēdis ezera”, kur pēc pastaigas sagaidīs saimniece Liene Palkavniece ar pirtiņu un karstu kublu. Te varēs palikt arī pa nakti un izmēģināt roku zemledus makšķerēšanā vai zivju ķeršanā no laipām.

Ja ir sniegs un gribas kāpt uz slēpēm, jābrauc uz sporta bāzi “Ceļa ēzeļi”, kur sagatavota distanču trase 2 km garumā. Bērniem te pieejams ragavu kalniņš, ir iespēja inventāru iznomāt.

  latvijas-valsts-mezu-dabas-parka-tervete-dobeles-novads.jpg                                                                    “Latvijas valsts mežu” dabas parks Tērvetē. Foto: J. Švītiņš

atputas-komplekss-vipedis--dobeles-novads.jpg                                                                             Atpūtas komplekss “Vipēdis”. Foto: Dobeles TIC 

“Roņi” un ledus autotrase Jēkabpils pusē

Neierastākas ziemas izklaides pieejamas Jēkabpils Mežaparkā. Līdzās distanču slēpošanas trasei, kameršļūkšanai un nobraucieniem ar ragaviņām, pieturoties ilgstošam salam, te varēs izmēģināt arī izbraucienus pa ledus autotrasi, kas pieejama bez maksas. Savukārt jau esošajiem vai topošajiem “roņiem” ziemas peldēm Radžu ūdenskrātuvē izveidots āliņģis.

Doties jautrā izbraucienā ar kompāniju zirga vilktās kamanās var Krustpils pagasta “Līčos”, kur mājo Mīļdzīvnieku biedrība, savukārt izslēpot 6,5 km garu apli var Gārsenē. Slēpošanas trase sākas pie Gārsenes kultūras nama, ved pa jaunizveidoto velotrasi dabas takās, pamazām pārejot uz laukiem un meža stigām. Tālākais trases punkts ir Sāra kalns, no kura paveras ainavisks skats uz Dienvidsusējas ieleju.

Un kā būtu ar kārtīgu ziemas pārgājienu 20 km garumā pa meža takām un ceļiem? Jebkurš aicināts pievienoties Jēkabpils sporta centra organizētajam pārgājienam “Ar kājām uz mājām no Biržiem”, kas 11. februārī vedīs no Biržu pagasta uz Jēkabpili. Savukārt kempingā “Ezerkrasti”, kas atrodas Baļotes ezera krastā, varēs gan paslēpot, gan izbaudīt pirti vai āra kublu, gan izmēģināt zemledus makšķerēšanu.

ledus-autotrase-jekabpils-mezparka.jpg                                                                         Ledus autotrase Jēkabpils Mežaparkā. Foto: K. Siliņš 

alingis-radzu-udenskratuve-jekabpils-mezaparks.jpg                                                                  Āliņģis Radžu ūdenskrātuvē. Foto: Jēkabpils novada TIC arhīvs

Ar purva kurpēm un slidām kājās Jelgavā un Jelgavas novadā

Jelgava daudziem jau asociējas ar labiekārtoto Pasta salu, kas neliks vilties arī aukstajā sezonā – ziemas mēnešos te pieejama publiskā slidotava. Savukārt dabas mīļotājiem, kas vēlas tikt laukā no pilsētas, arī ziemā ir iespēja doties pārgājienā pa Ķemeru tīreli kopā ar “Purvu bridējiem”. Tā ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu! Pārgājienus vada zinoši un pieredzējuši gidi, kuri izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas nebūtu iespējams.

Novadā nav aizmirsts arī par slēpotājiem. Kad zemi klāj pietiekami bieza sniega sega, jādodas izslēpoties uz Bulderberga jeb Ozolnieku uzbērto kalnu. Šeit ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem pieejama slēpošanas trase 2,5 km garumā, kas vakara tumšajās stundās ir izgaismota. Paši mazākie ziemas priekus var baudīt, arī laižoties lejup no kalna.

Uz izjādēm arī ziemā aicina zirgi: “Poniji.lv”, zirgaudzētava “Princis” un “Mazmušķu zirgi” laipni sagaidīs interesentus, apmācīs un palīdzēs izvēlēties katram piemērotāko zirgu vai poniju. Savukārt Nākotnes parkā varēs izmēģināt ko īpašu – namiņu kokos ar pirti.


purva-brideji-pargajieni-purvos-ar-sniega-kurpem-jelgavas-novads.jpg                                                          “Purvu bridēju” pārgājieni purvos ar sniega kurpēm. Foto: JRTC arhīvs


ziemas-izklaides-pie-poniji-lv-jelgavas-novads.jpg                                                                           Ziemas izklaides pie “Poniji.lv”. Foto: JRTC arhīvs

Varbūt pēc tam, kad izslēpotas būs visas trases, izmēģinātas izjādes mežā, noķerta sniegotu pasaku brīnumu sajūta un izbaudīta pelde āliņģī, izrādīsies, ka tieši ziema ir jūsu mīļākais gadalaiks! Zemgale aicina pamēģināt un ļauties labai noskaņai un piedzīvojumiem.

Vēl citas ziemas izklaides Zemgalē

Aizkraukles novadā

 • “Pirts kubls pie Jums”
 • “Sento karstie kubli”
 • Kokneses sporta centra slēpošanas trase
 • Aizkraukles sporta centra slēpošanas trase
 • Ja ir sniegs, distanču slēpošanas trases tiek ierīkotas Likvertenu silā un pie Vecumnieku vecā ezera
 • “Green Road Trips” ziemas ekskursijas ar kvadricikliem
 • Bauskas peldbaseins

Bauskas novadā

 •  Mini zoo “Dobuļi”

Dobeles novadā

 • Pokaiņu dabas takas klusuma un dabas mīļotājiem
 • Atpūtas bāze “Reķi” piedāvā izsildīties pirtiņā
 • Viesu mājas “Dabaicēni” aicina ciemos pirtsmīļus
 • Slidošana Sporta halles ledus arēnā
 • Zemledus makšķerēšana uz Baļotes ezera
 • Nesteidzīgas pastaigas Jēkabpils novada dabas takās
 • Ozo ledus halle
 • Atpūtas komplekss “Zemgale”

Jēkabpils novadā

 • Slidošana Sporta halles ledus arēnā
 • Zemledus makšķerēšana uz Baļotes ezera
 • Nesteidzīgas pastaigas Jēkabpils novada dabas takās
 • Ozo ledus halle
 • Atpūtas komplekss “Zemgale”

Jelgavā un Jelgavas novadā

 • Ozo ledus halle
 • Atpūtas komplekss “Zemgale”

Informāciju sagatavoja:

Zemgales plānošanas reģions

Ilze Lujāne, sabiedrisko attiecību speciāliste; e-pasts: ilze.lujane@zpr.gov.lv