#AtklājAizkraukli - dabas vilinājums Skrīveros

08.03.2022

3.jpgSveiciens pavasarīgajā otrdienā! Gaišie, rotaļīgie saules stari vilina doties ārā, baudīt laiku skaistās pastaigās, atpūtā pie dabas, klausoties putnu dziesmas un vērojot pirmos, zaļos asnus, kas spraucas pretī saulei!

Pavasaris ir laiks, kad jābauda viss, ko sniedz daba un tās varenība. Aizkraukles novads var lepoties ar dažādām pastaigu takām, iekoptām teritorijām un dabas bagātībām. #AtklājAizkraukli ietvaros  iepazīsim Skrīveru dabas bagātības, kuras apraudzīt jau pavisam drīz, jo Skrīveri ir vieta, kuru ir vērts apmeklēt, ja meklē atpūtu no ikdienas kņadas!

Brīvajos brīžos iesakām smelties spēku no dižozola "Lielā Andreja", kas aug sprūda kalna galotnē. No kalna augšpuses paveras skaists skats uz Dīvajas senleju un Jaunjelgavu. Dižozola apkārtmērs ir 6,15m. Pie "Lielā Andreja" var nokļūt, dodoties augšup pa Sprūdu kalnu, kurp ved taka ar kāpnēm. Dižozolam apkārt ir ierīkota neliela skatu terase, no kuras vērot skaisto ainavu un aplūkot dižo ozolu.

Ja vēlies ātrā tempā apceļot zemeslodes ziemeļu puslodi, tad ir jādodas uz Skrīveru dendroloģisko parku. Unikāls Eiropas dabas vēstures piemineklis. Dendroloģiskais parks ir iedalīts 19 floristiski ģeogrāfiskos apgabalos. Skrīveru muižas īpašnieks kokus izaudzēja no sēklām, kas tika ievāktas to dabiskajā izplatības apgabalā. Mūsdienās parkā var apskatīt vairāk nekā 250 dažādu koku un krūmu sugu. Parkā ir saglabājušās pils kāpnes, akmens kāršu galdiņš, tējas terase, strūklaka un pils sētas drupas.

Skaista un unikāla vieta atpūtai vai piknikam ir "Satekas" - vieta, kur izveidojas Dīvajas upe, satekot Braslas un Maizītes upītēm. "Satekās" ir pieejama ugunskura vieta, lapene ar galdu un soliņiem. Atpūtas vietā var arī pastaigāties gar upes krastiem un šķērsot gleznainās upītes, ejot pār tiltiņiem.

Vēsturisku dārgumu medniekiem un leģendu cienītājiem ir jāapskata Kraukļakmens. Par akmeni tiek vēstītas dažādas teikas, gan par velniem, gan par apslēptām mantām. Veicot arheoloģiskos izrakumus, ap Kraukļakmeni konstatēts biezs kultūras slānis, kurā atrastas dažādas 12./13.gs senlietas. 

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top