#AtklājAizkraukli - Skrīveru māksla un ekspozīcijas

15.03.2022

4.jpgPavasaris nu jau ir "piezadzies" mums pavisam tuvu - gaiss smaržo pēc plaukstošiem pumpuriem, upes un tērcītes burbuļo dziedādamas, putniņi čivina un saules stari spēlējas saulesbriļļu rāmjos. Iedvesmojoties no skaistajiem laikapstākļiem, #AtklājAizkraukli ietvaros atklāsim nu ekspozīcijas un mākslas objektus Skrīveru pusē! Tiesa, daži muzeji vēl tikai gaida savas sezonas atklāšanu, bet tas neliedz ieplānot to apskati tad, kad sezona ritēs pilnā sparā! 

 • Andreja Upīša memoriālajā mājā satiekas rakstnieka garīgā un fiziskā darba augļi. Apmeklē Andreja Upīša stādītā dārza ieskauto muzeju un uzzini stāstus ne tikai par pašu Upīti, bet arī apkārtni, kas iedvesmojusi rakstnieku viņa pazīstamākajiem darbiem.

Muzejs atvērts no 1.maija līdz 31.oktobrim, darbadienās no otrdienas līdz ceturtdienai. 

Atrašanās vieta: Daugavas iela 58, Skrīveri
     Kontakti: Tālr. 65197221, 29496725
     e-pasts: skriveri@memorialiemuzeji.lv

 • Vēsturiska liecība par Jāņu tradīcijas svinēšanu Skrīveros un Aizkraukles pilskalnā - veicmeistaru Laimdota Mūrnieka un Ulda Zemzara panno “Jāņu nakts”. Meistardarbs sastāv no sešām daļām: divām 2,5 x 2m un četrām 2,5 x 4m. Darbs tapis 1958. gadā. Atklājot 1961. gadā Latvijas Zinātniskās pētniecības institūtu Skrīveros, gleznojumu eksponēja institūta zālē.
  Mainot telpas, institūts piecas daļas no “Jāņu nakts” uzdāvināja Skrīveru kultūras centram, bet vienu daļu institūts paturēja sev. 

 Atrašanās vieta: Skrīveru kultūras centrs, Andreja Upīša iela 1, Skrīveri 

 Kontakti: Tālr. 25661983

 • Skaņumājas telpās ir iespējams iepazīties ar aizgājušā gadsimta tautas muzikantu spēlēto instrumentu daudzveidību. Ekspozīcijas stendos, līdzās vēsturiskajai informācijai, spēlmaņu grupu un muzikantu – vecmeistaru fotogrāfijām, izkārtoto instrumentu vairums ir latviešu meistaru būvēti.
  Jomas lietpratēju vadībā izstaigāsiet spēles tradīciju attīstības līkločus, kā arī dzirdēsiet cimboles, caurspēlējamās cītaras, Ieviņa ermoņikas un citu unikālu mūzikas rīku skaņas. Ekspozīcijas apmeklējumam iepriekš jāpiesakās: Sandra Lipska 

Kontakti: Tālr. 26162146, e-pasts: sandra.lipska@inbox.lv

 • Dārza svētki “Māksla mākslā” - relaksācija Skrīveru sakoptākās sētas pagalmā, skatot latviešu mākslinieka profesora Vigeo Saules gleznas, kas izpildītas dažādās tehnikās. Dzīves lielāko daļu mākslinieks ir pavadījis Venecuēlā. Iepazīstināšanu ar Vigeo Saules darbiem veic viņa dzīvesbiedre Mārīte Saule. 

Iepriekšēja pieteikšanās. Ieeja par ziedojumiem

Atrašanās vieta: Kastaņu iela 10, Skrīveri 

Kontakti: Tālr. 29187066

3.jpg 5.jpg 6--kopija.jpg 1.jpg 2.jpg 4.jpg 7.jpg
 • youtube
 • facebook
 • instagram
 • Aizkraukles novads

<>
back to top