"BURSH" alus darītava - vieta Tavai degustācijai

16.05.2023

serijas-1.jpg

Mēdz teikt, ka latvieši un alus viens otru dikti labi papildinot – un nav jau brīnums, jo tieši Latvijā darbīgi ļaudis darina vienu no pasaulē labākajiem dzērieniem. Dažādas alus garšas dažādām gaumēm, interesantas nokrāsas un neskaitāmas tradīcijas… To visu var atrast Latvijā! Arī Aizkraukles novads nav izņēmums, jo pie mums tiek darināts īpašais, atpazīstamais “BURSH” alus.

Alus darītava atrodas interesantā vietā – krustpunktā starp Zemgales, Vidzemes, Latgales un Sēlijas novadiem, Aiviekstes upes krastā. Skaists īpašums skaistā un sakoptā vietā. Otrpus Aiviekstes upei aug liepas, kļavas, lazdas. Un nevienam latvietim nav jāskaidro, kāds spēks piemīt šādai skaistai vietai un krustpunkta simboliskajai zīmei.

Ražotnē top trīs veidu alus – gaišais, tumšais un IPA “BURSH” alus. Alus tiek gatavots pēc īpaši “BURSH” alus darītavai radītas receptes, ievērojot tradicionālās alus gatavošanas metodes. Tā kā tā vārīšanai tiek izmantota malka, nevar izgatavot divus vienādus brūvējumus. Tas “BURSH” produkciju dara īpašu. Alus ir no vietējā dziļurbuma ūdens, Latvijas miežu iesala, apiņiem un rauga gatavots, uz malkas krāsns vārīts, raudzēts un 30 dienas gatavināts.

Dzēriena ražotne izveidota atjaunotās un sakoptās ēkas pirmajā stāvā, bet otrajā stāvā ir izvietota zāle. Tā piemērota nelieliem pasākumiem, bet galvenokārt paredzēta alus degustācijām. Alus darītavas teritorijā ir pieejamas arī ugunskura un telšu vietas. Tūristu grupām tiek piedāvātas degustācijas un ekskursijas, kā arī iespēja iegādāties dzērienus uz vietas.

Alus darītava “BURSH” 2019. gadā ieguva balvu “Gada uzņēmējs Zemgalē 2019”, savukārt 2015. gadā alus darītava atzīta par sakoptāko īpašumu Pļaviņu novadā. Lai arī 2014. gadā uzņēmumam tradīciju vēl nebija, ar laiku tās ir izveidojušās. Par tradīciju ir kļuvuši “BURSH koncerti  draugiem”, kuri notiek augustā skaistās Aiviekstes upes krastā. Tajos ir muzicējuši Kārlis Kazāks, Goran Gora un citi mūziķi.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top