Darbojies radoši Aizkraukles novadā - darbnīca "Apdrukā pats!"

11.08.2023

serijas-2.jpg

Radošas aktivitātes = lieliski pavadīts brīvais laiks!

Ikvienam no mums ir nepieciešams ik pa laikam aizmirst ikdienas rūpes un ļauties radošumam tā dažādajās izpausmēs. Kādam tā ir gleznošana, kādam amatniecība, kādam – tekstila apdrukāšana. Aizkraukles novadā ļauties radošumam iespējams vairākās vietās. Lieliski prasmju un aroda kopēji aicina doties kopīgā sajūtu, emociju un pieredzes ceļojumā, savām rokām izveidojot ko jaunu un iemācoties līdz šim nezināmas prasmes. Stāstu sēriju #AtklājAizkrauklesnovadu augustā turpināsim ar Aizkraukles novada radošākajām vietām - stāstot par uzņēmējiem, kuri pie sevis aicina ciemos lai kopīgiem spēkiem izgatavotu ko jaunu, iemācoties jaunas prasmes. Seko līdzi un atklāsim Aizkraukles novada radošākos piedāvājumus kopā!

apdruka-pats.jpg

Apdrukā pats radošajā darbnīcā Aizkrauklē ikviens ir aicināts iejusties apdrukas mākslinieka lomā un atraisīt savu radošumu, iepazīstoties ar sietspiedes apdrukas tehniku. Ir padomāts arī par iespēju izmēģināt jaunu aktivitāti, apvienojot to ar kopā būšanu ar tuvajiem. Ikdienā darbnīcā apdrukas idejas veic ceļojumu līdz pat gatavam produktam un tiek piedāvāta iespēja gan apmeklēt meistarklases draugu vai ģimenes lokā, gan apgūt sietspiedes tehniku mājās. Lai iepazītu apdrukas prieku, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Sietspiedes apdruka nav sarežģīts process, tā ir krāsas izspiešana caur trafaretu uz auduma vai cita materiāla. Apdrukā tiek izmantotas ūdens bāzes krāsas, kas ir videi un cilvēkam draudzīgas, tādēļ piemērotas arī bērniem. Turklāt, tās ir piesātināti košas un apdrukai ir izteikta noturība uz izvēlētā materiāla pie atbilstošas kopšanas. 

“Apdrukā pats!” piedāvā ne tikai meistarklases radošajā darbnīcā, bet labprāt arī dodas izbraukumos. Tā, piemēram, šogad ikviens festivāla “Lampa” dalībnieks varēja iejusties mākslinieka lomā un radīt apdrukātus tekstilizstrādājumus, rosinot padomāt par apģērba un aksesuāru ilgtspēju

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top