Interesanti objekti Jaunjelgavā #AtklājAizkraukli

01.06.2022

2.jpgZinām, zinām, šodien kalendārā mūs sveic jau pirmais jūnijs un maijs, Jaunjelgavai veltītais mēnesis, ir noslēdzies... Kāpsim ārpus noteiktajiem rāmjiem un arī šo dienu veltīsim Jaunjelgavas pusei, jo ar mēnesi nepietiek, lai atklātu interesantākās un labākās vietas Jaunjelgavā!

Šoreiz kopā ar Jaunjelgavas tūrisma informācijas punkts esam apkopojuši to, kas noteikti jāredz un jāizbauda esot Jaunjelgava pusē, jo citur to neatrast!

Pētera Grauduļa muzejs "Daiļamatnieka Sēta"

Pēteris Graudulis ir pazīstams koktēlnieks, kurš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras apbalvojumu. Muzejā var aplūkot meistara darbus no pašiem pirmajiem, līdz pēdējam. Ar kokgriešanu Pēteris Graudulis nodarbojās vairāk nekā četrdesmit gadus. Koks bija viņa dzīves lielākā mīlestība. Savos darbos daiļamatnieks izmantoja gandrīz visus kokus, kas aug Baltijas reģionā: ozolu, bērzu, priedi, ceriņu, akāciju, kļavu, osi u.c. Viņa darbnīca, tagadējais muzejs, un pirts ir viņa roku darbs, visa apdare ir no koka.

Apmeklējums jāpiesaka iepriekš: +371 22160677, +371 27597747

Jaunjelgavas mazais dzelzceļš

Miniatūrais 7 1/4” jeb 184mm sliežu platuma dzelzceļš, būs pirmais dārza(mazais) dzelzceļš Latvijā un arī Baltijas valstīs. Pašlaik apskatāma stacijas ēka, kā arī topošās sliedes. Ārkārtīgi interesanta ekskursijas programma.

Apmeklējums jāpiesaka iepriekš: +371 26153708

Ūdenstūrisma centrs “Balta Kaza”

Ūdenstūrisma centrs piedāvā pārceltuves pakalpojumu no Jaunjelgavas uz Skrīveriem, kā arī ekskursijas un izbraucienus ar kuģīti “Balta Kaza”, vai motorlaivu “Āzītis”. Kuģītis darbojas katru dienu. No 8.00 līdz 12.00 kuģītis kursē reizi stundā, vēlāk tas brauc bez grafika ar iepriekšēju pieteikšanos. Uz kuģīša ir 25 vietas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam brauciens bezmaksas! Par izbrauciena laiku var vienoties zvanot uz tālruni: 29442587.

Strūves ģeodēziskais loka punkts “Bristen”

Strūves ģeodēziskais loks ir triangulācijas uzmērīšanas ķēde, kas  ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Punktā Bristen  veikti gan ģeodēziskie, gan astronomiskie mērījumi. Observatorija tika izveidota 1826. gada pavasarī Tennera palīga Hodzjko vadībā. Strūves ģeodēziskā loka punktam "Bristene" ar lauku observatoriju ir izcila zinātniska, kultūrvēsturiska un izglītojoša nozīme. Tas ir brīvi pieejams visiem interesantiem. Punkts Bristene iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Komponista Pētera Barisona memoriālais muzejs

Muzejs iepazīstina ar Sēlijas lauku viensētu, tās dabu un sadzīves tikumu, dziesmu garu. Ekspozīcijā apskatāmas komponista personīgās lietas, mūzikas instrumenti, dokumenti u.c. liecības. Ekskursijas pieteikt iepriekš: +371 22381401

Asfalta velotrase

235 metrus garā asfalta velotrase ir piepildīta ar dažādiem elementiem, kur braucēji varēs radoši izpausties. Trasē viegli gūt braukšanas paātrinājumu, un tajā ir lielas virāžas, kurās var lieliski apgūt pagrieziena iemaņas. Trase piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Multifunkcionālajā asfalta velotrasē iespējams pārvietosies ar kalnu vai pilsētas velosipēdiem, BMX velosipēdiem, longbordiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem, skrejriteņiem. Ieeja bez maksas.

5.jpg 1.jpg 4.jpg 2.jpg 3.jpg 6.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top