Putnu ciema atklāšana Lielzalves muižā

05.04.2022

lielzalve6.jpg2.aprīlis - Putnu ciema atklāšana. Lielzalves muiža ( arī bijusī Zalves skola) sagatavojusies savējo un viesu uzņemšanai. Šajā pavasarī esam jau izveidojuši gandrīz vai putnu pilsētiņu. Aicinājums gatavot parka putniem Zalvē mājokļus guva lielu atsaucību.

Tepat parka malā stāv šī jaukā mītne, kurā līdz šim dzīvoja pūce. Varbūt viņa izvēlēsies Putnu ciema labiekārtoto dzīvokli, kas atceļojos te no Aizkraukles arodvidusskolas.

 Rožu zāle atkal gatava uzņemt apmeklētājus. Te varēs turpināt veidot Lielzalves muižas Laimes koku, locīt papīra putnus.

Tā iegājies, ka katrus jaunus svētkus mūsu mītnē sagaidām ar jaunas telpas iztīrīšanu un pārveidošanu par noderīgu vietu! Vienā no skolas zēnu internāta telpām šoreiz atklājam darbnīcu koka darbiem. Šeit tapa pirmais cerību putna būrītis!

Paldies Kronīšu kokapstrādes darbnīcai un personīgi Artim par dāvinātajiem dēlīšiem!

No Jaunjelgavas atceļojis šis "melnais kaķis", kas guva jaunā Putnu ciema Žūrijas komisijas augstāko novērtējumu! Grūti plānot, kas ieņems šo dzīves vietu, bet putna labsajūtai ielikām pat sausu zālīti iekšā! 

Otrā vieta tika piešķirta šim mājoklim, kur padomāts par visu, lai dzīvotājam te labi klātos! Gan drošs un izturīgs jumtiņš, gan stabils stiprinājums. Un jauks dizains, lai arī putnam par to nav nekāda daļa. Komisija šim mājoklim piešķīra Roķīgākā putnu būra nosaukumu! Glītās mājiņas autori ir Ineses un Madaras ģimene!

Specbalvu par radošāko putna mājokļa risinājumu ieguva šis trīs dzīvokļu dižbūris! Paldies Normundam par jauko un izteiksmīgo Putnu ciema jauno apskates objektu! Skatīsimies, kas tajā iemitināsies! 

Aizkraukles arodvidusskolas puišu uzstādītais dižbūris ieguva 3. vietu un nosaukumu Pūču nams! Paldies skolai un meistariem!

Cielavas mājiņa - Mirdzas sarūpētais dāvinājums Putnu ciemam, kura dekoratīvo zīmējumu veidojis Aizkraukles Mākslas skolas skolotājs Armands. Paldies!

Neticami, bet Putnu ciemā būs 25 jauni būrīši un mītnes putniem! Plus - vēl vecie no skolas laikiem, kas lietojami! 

Izstāde "Putnu karaļvalsts" veltīta plašās putnu pasaules daļiņai - muižas parka putniem, - kopā ar viņiem staigājam un darbojamies diendienā. Vecais parks ir īsts dabas brīnumu lauks, kas iepriecina, nomierina un rosina domāt par Dabas mātes brīnumaino, iedvesmojošo un neaptveramo varenību! 

Izstādes sastāvdaļa ir Ilgas daudzus gadus veidotā kolekcija par putniem, kur ir gan markas, gan attēli par putniem. Tai pievienots mazais bērza tāss izskata kartona būrītis ar dzeni, ko mums atsūtījusi Emīlija no Jāņa Jaunsudrabiņa Neretas vidusskolas. Paldies viņai!!! Būrītī ir pat ievietota dzeņa ola, kā tam būtu jābūt! To gan no ārpuses, protams, neredz.

Izstādē skatāmi 130 attēli no vismaz četriem simtiem Latvijas putnu. Krāsainajās un izteiksmīgajās putnu fotogrāfiju kopijās izmantoti interneta vietnēs ievietotie fotogrāfiju autoru publicitātes darbi. Paldies autoriem par iespēju tos skatīt mūsu izstādē "Putnu karaļvalsts"! 

Visi te pazīst skolotāju Ilgu, bez kuras mēs visi te šodien neatrastos, jo atdzimstošās Zalves skolas un Lielzalves muižas pasaules nebūtu.

Paldies arī visiem mūsu ideju, darbu un pasākumu atbalstītājiem!

Paldies Latvijas Valsts mežiem par bagātīgo materiālu klāstu, kas ļoti noderēs, tālāk attīstot ideju par Dabas darbnīcām Lielzalves muižā!

Ceram, ka vismaz daļa jauno putnu mītņu jau tiks izmantotas, bet būs vēl citi pavasari. Ja kaimiņi nevarēs sadzīvot, visas iespējas izvēlēties kādu citu no 25 būriem.

Lielzalves muižas parks gaida pavasari, putnus un Lielo talku 30.aprīlī!

 

Materiālu sagatavoja Ilma Svilāne

lielzalve3.jpg lielzalve4.jpg lielzalve2.jpg lielzalve6.jpg lielzalve5.jpg lielzalve8.jpg lielzalve9.jpg lielzalve.jpg lielzalve11.jpg lielzalve12.jpg lielzalve13.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top