Mini Zoo Zemgalē!

08.06.2022

arlogomazs1.jpgLai iepazītos ar lamām, strausu vai kamieli, nav jābrauc uz eksotiskām valstīm - to var izdarīt tepat, Zemgalē! Zemgales plānošanas reģions un tā pašvaldības akcijā "Zemgale aicina!" lieliem un maziem piedāvā apmeklēt arī mini zoo, kur varēs ne tikai sastapt un ieraudzīt klātienē, bet arī pabarot un apmīļot visdažādākos dzīvniekus. Pūkainas, ragainas, jau pierastas un vēl neredzētas radības gaida jūs ciemos!

Apskates saimniecībā “Karlīnas” Aizkraukles novadā skaisti iekoptā vietā apskatāmi tīršķirnes truši, eksotiski putni un tik pat eksotiski dzīvnieki kā kamielis, alpakas, nandu strausi, lamas, pāvi, murkšķi, nūtrijas, vāveres u.c.. Dzīvniekus iespējams ne tikai aplūkot, bet arī pabarot. Šī ir vieta, kur nesteidzīgi atpūsties un iedvesmoties lauku vidē. Ir arī iespēja izjāt ar poniju un ieturēt gardu maltīti kafejnīcā un doties tālāk ar pozitīvām emocijām.

Mini zoo “Dobuļi” Bauskas novadā piedāvā aplūkot ap 200 eksotisko dzīvnieku un daudzveidīgu putnu kolekciju. Starp tiem ir savvaļas dzīvnieki – degunlāči, pērtiķi, jenoti, ķenguri, skunksi u.c., dažādi mājdzīvnieki un putni. Te būs iespēja baudīt lauku klusumu, atpūsties un rīkot piknikus ar galdiem un nojumēm labiekārtotā pļavā, kā arī pabarot mājdzīvniekus ar šim nolūkam īpaši sagatavotu barību.

“Truši Lielaucē” Dobeles novadā ir trušu miestiņš Auces novada miniatūrā. Mini ciematiņu ar Auces nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem apskates objektiem apdzīvo truši. 40 šķirnes garaušiem par mājvietu kļuvusi Lielauces pils, Bēnes muiža, Vecauces pils un citas ēkas miniatūrā. Saimniecībā mitinās arī citi dzīvnieki un apmeklētājiem ir iespēja baudīt latviešu tradicionālās virtuves vērtības.

Mini zoodārzs “Zaļumnieku sēta” Jēkabpils novadā apmeklētājus mīļi sagaidīs pundurkaziņas. Ar savu iespaidīgumu visus pārsteigs pasaulē lielākie un smagākie putni – strausu ģimene. Bērniem īpaši patiks jūrascūciņas, trusis un citi dzīvnieki. Saimniecībā iespējams iegādāties arī dažādus stādus.

Mini zoo “Lauku sēta” Jelgavas novadā  ir vieta klusām un mierīgām pastaigām pa lauku sētas teritoriju, apskatot aplokos dzīvojošos lauku dzīvniekus - ēzeļus, ponijus, miniatūros zirgus, lamas, alpakas, aitas, pundurkazas, putnus, kaķus - meinkūnus, ganu suņus - borderkollijus un seltijus, zivis - dīķī.

arlogomazs5.jpg arlogomazs2.jpg arlogomazs3.jpg arlogomazs4.jpg arlogomazs1.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top