Zemgales smalkākās garšas

26.09.2022

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām tūrisma informatīvās kampaņas “Zemgale aicina!” ietvaros rudens saulaini lietainajās pēcpusdienās un garajos vakaros rosina rast mirkli atelpai, ļaujot palutināt savas garšas kārpiņas ar izsmalcinātu baudījumu.

No neaizmirstama randiņa tikai jums atvēlētā oranžērijā vai tikko Daugavā noķerta sama baudīšanas līdz baltiem galdautiem virs pilsētas jumtiem vai smalkam vakaram ar labāko šefpavāru meistarstiķiem – to visu var atrast Zemgales novados. Ļaujiet siekalām jau saskriet mutē un dodieties atklāt savu visiecienītāko garšu!

Gards mirklis oranžērijā (Aizkraukles novads)

Garda, svaigi gatavota maltīte un mājīgas telpas – “Panna Cafe Koknese” ir īstā vieta, lai rastu sev mirkli miera un atelpas. Īpašu, skaistu un garšīgu mirkļu baudīšanai te pieejama ne vien skaistas telpas, bet arī brīnišķīgas stikla mājiņas – oranžērijas, kurās omulīgi baudīt rudens vēsmas. Daudzveidīgā ēdienu un dzērienu karte uzrunās ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus un jauniešus.

Adrese: Blaumaņa iela 30A, Koknese.

Atzinība: “Panna Cafe Koknese” saņēmusi arī apbalvojumu Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas pašvaldību savienības konkursā “Latvijas Labākais tirgotājs 2022”.

panna-cafe-koknese-aizkraukles-novads.jpg
“Panna Cafe Koknese”. Foto: Aizkraukles novada tūrisma nodaļas arhīvs

Elegance gan ikdienai, gan svētkiem (Bauskas novads)

Krogs “Aveņi” ir ideāla vieta gan ikdienas maltītēm, gan svētku svinībām un mirkļiem kopā ar visu ģimeni un bērniem. Restorāns iekārtots ar mūsdienīgu eleganci un izsmalcinātām detaļām, tas piedāvā daudzveidīgu virtuvi un gardus ēdienus katrai gaumei.

Adrese: Aveņmuiža, Bauska; www.aveni.lv; tālr. +371 63960150; e-pasts: info@aveni.lv.

Atzinība: krogs jau vairākkārt saņēmis novada mēroga atzinības un šogad arī Latvijas Tirgotāju asociācijas balvu “Latvijas Labākais tirgotājs 2022” nominācijā “Ēdinātājs”.

aveni-bauskas-novads.jpgKrogs “Aveņi”. Foto: “Aveņi” arhīvs 

Izsmalcināti un dabiski (Dobeles novads)

“Zoltners” ir vieta, kur laika plūdums kļūst nebūtisks. Ar cieņu pret dabisko un rūpēm par apmeklētāju “Zoltnera” komanda tiecas uz izcilību katrā detaļā – vai tā ir maltīte, glāze pašu brūvēta alus, naktsmājas vai pastaiga, baudot ainavu. Restorāns “Zoltners” piedāvā iespēju baudīt izsmalcinātu maltīti no vienmēr svaigiem sezonas produktiem, jo dabiskums ir “Zoltnera” ēdienkartes būtiskākais elements, kas apvienojumā ar šefpavāra Naura Malāhova aizrautīgo pieeju rada Ziemeļeiropai raksturīgas garšu kombinācijas un atklāj aizvien jaunas vietējo produktu garšu nianses. Restorānam ir arī sava alus darītava – divdesmit gadu garumā izlolots sapnis, kur brūvēšana ir goda lieta.

Labi zināt: “Zoltners” piedāvā arī naktsmājas – mājīgus apartamentus, aiz kuru logiem varēsiet skaitīt zvaigznes plašajās lauku debesīs.

Adrese: “Zoltners”, Kroņauce; tālr. +371 27331109; e-pasts: restorans@zoltners.lv.

zoltners-dobeles-novads.jpg“Zoltners”. Foto: A.Starks

Apēst Pērkonu un Šiko dzelmju ūsaini (Jēkabpils novads)

Esat mēģinājuši kādreiz burtiski uz mēles sajust “Pērkonu virs Daugavas” vai nobaudīt Baronkunga uzkodu plati? Kafejnīcā “Lauku šiks” tas ir iespējams, jo plašajā piedāvājumā, kur svaigi gatavotie ēdieni nodēvēti par godu Jēkabpils simboliem, katrs varēs atrast ko savai gaumei atbilstošu. Gardēžiem, kas iecienījuši zivis, te pieejama arī pavisam īpaša delikatese – “Šikais Daugavas dzelmju ūsainis” jeb cepts sams kārtainajā mīklā. Likteņupi apvij dažādas teikas un nostāsti, bet pārliecību, ka Daugavā tiešām varētu dzīvot milzu zivis, pēdējos gados nostiprina makšķernieku neticamie samu lomi: 2010. gadā te noķerts pat 84,7 kg smags un 2,42 m garš milzenis... Tāpēc neviļus rodas jautājums, nez, cik liels bijis “Šikais dzelmju ūsainis”? Uz to jūs varēsiet atbildēt tikai tad, ja to pasūtīsiet!

Labi zināt: pēc iepriekšējas pieteikšanās un ēdienkartes saskaņošanas tiek organizēta arī tūristu grupu ēdināšana.

Adrese: Palejas iela 3, Jēkabpils.

lauku-siks-jekabpils-novads.jpg

Kafejnīca “Lauku šiks”. Foto: Jēkabpils TIC arhīvs

Maltīte virs pilsētas jumtiem (Jelgavas novads)

Maltīte, kas paceļ augstāk par zemi ir iespējama! Restorāns “Panorāmas skati” atrodas Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 8. stāvā. Lai gan nosaukums raksturo tā atrašanās vietu – apmeklējot restorānu ir iespēja vienlaikus lūkoties arī uz Jelgavas jumtiem, skaisto pilsētu no putna lidojuma –, nemaz nešaubieties, ka šajā vietā arī jūsu garšas kārpiņas lidos vismaz astoņu stāvu augstumā! „Panorāmas skati” ir ģimenes restorāns, kas viesmīlības/ēdināšanas sfērā darbojas jau vairāk nekā desmit gadus. Ēdienkarte ir izmeklēta – tajā atradīsiet daudz latvisku garšu, sezonas produktu un vienlaikus arī pērles no pasaules kulinārijas.

Labi zināt: restorāns uzņem arī tūristu grupas līdz 26 personām; pirmdien un otrdien – slēgts.

Adrese: Akadēmijas iela 1, Jelgava

panoramas-skati-jelgava.jpg

Restorāns “Panorāmas skati”. Foto: “Panorāmas skati” arhīvs 

Vēl citas pieturas gardēžiem Zemgalē

Aizkraukles novadā

Restorāns “Vilar Hotel” Aizkrauklē

Maiznīca-kafejnīca “Liepkalni” Pļaviņās

Grilbārs “Divas upes” Koknesē

 

Bauskas novadā

Restorāns “Rezidence” Pilsrundālē

Cafe “Upene” Iecavas parkā

Atpūtas kompleksa “Miķelis” restorāns

 

Dobeles novadā

Kafejnīca “Telpa” „Krejotavā”, Penkules pagastā

Kristīnes picērija un beķereja Tērvetē

Restorāns „More” Dobelē

Kafejnīca „Dzirnaviņas” Bikstos

 

Jēkabpils novadā

Kafejnīca “Lūšu krogs” Jēkabpilī

Kafejnīca “Ceļavējš” Jēkabpilī

Kafejnīca “Eli” Jēkabpilī

„Domino WOK KEBAB” Jēkabpilī

Kafejnīca “Dzirnupe” Zasā

 

Jelgavā un Jelgavas novadā

Grilbārs & restorāns „Parks” Jelgavā

Restorāns „Pilsētas Elpa” Pasta salā, Jelgavā

Restorāns-grilbārs „Masti Grill&Chill” Ezerkrastos, Ozolnieku ezera krastā

Kafejnīca „Central Cafe Jelgava” Jelgavā

 

Informāciju sagatavoja:

Zemgales plānošanas reģions

Ilze Lujāne, sabiedrisko attiecību speciāliste; e-pasts: ilze.lujane@zpr.gov.lv

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top