Idejas aizraujošam pavasara brīvlaikam

10.03.2023

pavasar-brivlaiks.jpg

Skolēnu pavasara brīvlaiks jau tepat aiz stūra - vai jau esi saplānojis, ko darīsi brīvajā laikā? Lai arī skats aiz loga liecina par to, ka ziema pie mums vēl tomēr nedaudz uzkavēsies, tas nav šķērslis, lai pilnvērtīgi pavadītu laiku Aizkraukles novadā!

Atklāj savu radošumu!

RADADA radošā darbnīca un veikaliņš (Daugavas iela 70, Skrīveri)–  šeit iespējams iepazīties ar sietspiedes procesu, tekstila apdrukas iespējām, keramikas izstrādājumu izgatavošanu un dizaina flīžu dekorēšanu.  Tiek realizēti individuāli un interesanti projekti, izmantojot sietspiedes tehnikas priekšrocības. Skolēnu brīvlaikā apmeklētājiem ir iespēja apskatīt meistara darbnīcu kā arī iegādāties suvenīrus un dizaina lietiņas. Darba laiks darba dienās no pulksten 9 līdz 17.

“Apdrukā pats!” radošā darbnīca (Spīdolas iela 11, Aizkraukle) aicina iepazīt sietspiedes apdrukas tehniku un pašiem kļūt par apdrukas māksliniekiem. Darbnīcā top apdrukas dizains un idejas veic ceļojumu līdz gatavam produktam. Kā arī tiek piedāvāti materiāli apdrukas priekam mājas apstākļos. Iepriekšēja pieteikšanās +371 29193796

Līdz 25.martam Sērenes tautas nams aicina uz putnu dienām un pagatavot putnu būrīti! Tas var būt gan māksliniecisks, gan ekoloģisks, radošs vai pavisam vienkāršs – tam nav nozīmes! Atrodi brīdi laba darba paveikšanai un putna būrīša sagatavošana būs īsts piedzīvojums. Katram dalībniekam par būrīti pārsteiguma balva.

ipf-aap-76-min.jpg

Palutini garšu kārpiņas!

Emociju fabrikā (Daugavas iela 82, Skrīveri) iespējams pašiem ražot savas labās emocijas, kas paliks atmiņā un bildēs uz ilgu laiku. Ģimenes, vai draugu lokā varēsiet iejusties “Skrīveru Gotiņa” tinēju lomā, vai arī radoši izpausties, veidojot marcipānu un īrisu. Apmeklējums iepriekš piesakoties pa tālruni +37120366668 vai iegriezies Skrīveru saldumu ražotnes veikaliņā no otrdienas līdz sestdienai, laikā no pulksten 9 līdz 17.

Skrīveru mājas saldējums (Daugavas iela 96, Skrīveri) aicina pavadīt laiku brīnišķīgā kafejnīcas atmosfērā un atmodināt savas garšas kārpiņas nesteidzīgā noskaņā, izzināt klasisko un neierasto saldējuma garšu pasauli un piedzīvot to, par ko citi tikai runā! Katra viesošanās grupām noteikti jāpiesaka iepriekš pa tālruni +37128361561. Kafejnīcas darba laiks sestdien un svētdien no pulksten 10 līdz 18.

Ciemošanās Skrīveru Pārtikas kombinātā (Daugavas iela 2, Skrīveri) ir lieliska iespēja sajust vēstures elpu un bērnības garšu vietā, kur konfektes “Gotiņa” top jau sešdesmit četrus gadus. Te ir interesanti gan bērniem, gan skolēniem, kā arī ģimenēm un senioriem. Ekskursijas iepriekš pieteikt pa tālruni +37128685600, vai brauc ciemos uz ražotnes veikaliņu darba dienās no pulksten 9 līdz 17, kā arī brīvdienās no pulksten 10 līdz 17.

skriveru-majas-salddejums.jpg

Papildini zināšanas, lai pārsteigtu draugus!

Odzienas muižā ir izveidota pagājušā gadsimta tehnikas, auto un moto kolekcija, kuru ir vērts aplūkot! Padomju laika auto un tehnikas kolekcijā ir apskatāmas vairāk kā 20 padomju laika automašīnas, motocikli, fotoaparāti, radio aparāti, sadzīves tehnika un pat FORMULA Estonia! Apmeklējumu noteikti iepriekš piesaki +371 20533333.

Ekspozīcija "Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā" (Enerģētiķu iela 2, Aizkraukle) ir moderna, interaktīva, zinātkāri veicinoša, kurā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbību un kā top elektrība. Ekspozīcija atvērta otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 17 un piektdienās no pulksten 9 līdz 16. Apmeklējumam jāpiesakās ne vēlāk kā divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.latvenergo.lv sadaļā “muzejs”.

Ekspozīcija “Padomju gadi” (Kalna iela 20, Aizkraukle) atspoguļo padomju cilvēka sadzīvi, darbu, atpūtu, izglītību un kultūru, kā arī Aizkraukles (padomju laikā – Stučkas) un Pļaviņu HES izveides vēsturi un ļauj ieskatīties dzīvē, kādu dzīvoja vecāki un vecvecāki. Apskatāms “Sarkanais stūrītis” ar tā laika propagandas materiāliem, partijas funkcionāra kabinets, tipisks padomju laika dzīvoklis ar dzīvojamo istabu, virtuvi, vannas istabu un tualeti un to atbilstošajiem atribūtiem. Ekspozīcijas centrā ir plaša zāle ar padomju laikā ražotajām automašīnām. Ekspozīcija atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai, no plkst. 11:00 līdz 17:00.

ipf-aap-28.jpg

Esi aktīvs!

Kokneses sporta centrs (Parka iela 27a, Koknese) apmeklētājiem piedāvā plašas sportošanas un veselības iespējas. Pieejams lielais un mazais peldbaseins, plaša sporta halle, trenažieru zāle, SPA zona. Vairāk informācijas, cenrādis un darba laiki www.koknesessportacentrs.lv

13.martā pulksten 13 Jaunjelgavas vecpilsētas laukumā “Brīvdienu jampadracis” ar sportiskām aktivitātēm, savukārt 16.martā pulksten 13 pie Daudzevas dienas centra foto orientēšanās un sportiskas aktivitātes “Iepazīsti Daudzevu!” gan individuāli, gan komandās.

Atpūtas kompleksā “Mežezers”, kā arī “Mailēs”, “Cigoriņā” un “Jankās - Jaujās” iespējams baudīt vēl aizkavējušās ziemas priekus un izbaudīt pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu - slēpot, snovot, laisties lejā pa kalnu ar kameru. Ar konkrēto uzņēmēju piedāvājumu var iepazīties šeit: www.visitaizkraukle.lv/ziemas-aktivitates

sportacentrskoknese.jpg

Saskaiti 10000 soļus!

Skrīveru dendroloģisko parku vērts apmeklēt jebkurā no gadalaikiem, jo pat ziemā te ir augi, kas mēdz uzziedēt. Parkā ir saglabājušās pils kāpnes, akmens kāršu galdiņš, tējas terase, strūklaka un pils sētas drupas.

Saullēktus un saulrietus vērts izbaudīt nesteidzīgās pastaigās pa Pļaviņu aizsargdambi. Aptuveni 2 km gara pastaiga, kur informatīvos stendos iespējams iepazīt Pļaviņu vēsturi. Tāpat arī pastaigas un pikniku iespējams baudīt Draudzības parkā, fonā skanot Skanstupītes čalojošajam ūdenskritumam.

Laiskā, vēsturiskā pastaigā aicina doties Ērberģes muiža un tās parks. Senākais Ērberģes muižas teritorijas liecinieks ir pamatīgs ozols, kam ir vairāk nekā 300 gadu. Parkā izveidotas pastaigu takas - Barona, Zilās dāmas, Ganiņa, Jaunības u.c. Vairāk informācijas, zvanot +371 26156535

Koknese iedvesmo un pārsteidz visos gadalaikos - par to iespējams pārliecināties, dodoties pastaigā pa Kokneses dabas taku (kopējais garums 5,65 km) gar Pērses un Daugavas krastiem.  Pastaigā pa dabas taku var doties no jebkuras sevis izvēlētas vietas, kas vijas cauri gleznainajam Kokneses parkam. Pastaigas laikā iespējams aplūkot gan Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Likteņdārzu un dažādās koka skulptūras, gan citus vides objektus un vēsturiskas vietas.

20230309093844.jpg

Iepazīsti dzīvniekus!

Mini Zoo Karlīnas  (Siljāņi, Vietalvas pagasts) apskatāmi  tīršķirnes truši un dažādi eksotiskie putni – lavandas tītari, zelta kohini, zīda vistas, Āfrikas zosis, pudeļpīles. Starp tiem labi jūtas arī murkšķi, aitas, kazas, pundurkazas, punduraitas, kamielis, lama un strausi. Šī ir vieta, kur nesteidzīgi atpūsties un iedvesmoties lauku vidē.

“Sarmītes staļļos” (Lielkažoki -1, Skrīveri) iespējamas izjādes ar zirgiem - vizināšanās ratos, sniegotā laikā pieejami arī izbraucieni kamanās. Bērniem iespējams vizināties ponija mugurā. Iepriekšēja pieteikšanās +371 29748079.

“Dzintara zirgi(Dzintari, Aiviekstes pagasts) piedāvā izjādes zirga mugurā un vizināšanos ziemā kamanās, vasarā – ratos. Atliek vien piezvanīt un pieteikties uz +371 26323070.

3349502832278483129649103994580691001522078n.jpg

Apmeklē pasākumus!

Iršu pagasta pakalpojumu centra zālē 14.martā pulksten 12 norisināsies ziepju darbnīca bērniem, savukārt 15.martā pulksten 12 radošā nodarbība “Uzzīmē savus sapņus” neirografikas stilā.

Ar populāro reperu - anša un Fiņķa - uzstāšanos Likteņdārza Saieta namā tiek aizsākts īpaša formāta pasākumu cikls "rap AKApella". Klausītājiem būs iespēja dzirdēt repa meistaru izpildījumu unikālā, daudz tiešākā atmosfērā, jo īpaši sagatavotās programmas, autoru un izpildītāju dziesmu teksti būs bez muzikālā pavadījuma ("a cappella"). Vairāk informācijas www.liktendarzs.lv

Fotoattēlā varētu būt 2 cilvēki un tekstā redzams 18.03. plkst 20.00 Liktendarza Saieta namã rap AKApella 1. .koncerts ansis www.bilesuserviss.lv Finkis

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top