Putnu modināšana Aizkraukles pilskalnā

22.03.2024

putnu-modinasana-22marts2024.jpg

Lībieši ir unikāla Latvijas vērtība – otra pamattauta, kas savulaik apdzīvojusi teju trešdaļu Latvijas un gadu tūkstošu laikā devusi nozīmīgu artavu latviešu valodas, Latvijas tautas un tās identitātes, Latvijas valsts un tās simbolu izveidē.

 2024. gada 24. martā Aizkraukles novads otro gadu piedalīties Lībiešu mantojuma dienā, godinot zaļi balti zilo lībiešu karogu Aizkraukles pilskalnā Daugavas krastā (Skrīveros), uz kura atradušās seno lībiešu koka pilis un dzīvojuši lībieši jeb līvi.

 Viena no lībiešu tautas tradīcijām ir putnu modināšana. Putnu modināšana, kas lībiešiem iezīmē gada sākumu un visa dzīvā atmošanos.

Tieši tāpēc folkloras kopas un visi interesenti tiek aicināti svētdien, 24. martā pulksten 10.00 nākt uz Aizkraukles pilskalnu (dēvētu arī par Kraukļu kalniem jeb Augstiem kalniem), lai ar dziesmām un citām rituālām darbībām modinātu putnus un nodrošinātu savam pagastam vai pilsētai auglīgu gadu, čaklas meitas un labus puišus. Bet kaimiņu ciemiem saprotams, atliks vājas butes, vilki, lāči, laiskas meitas un slinki puiši.

 

Aizkraukles novada Kultūras pārvalde pateicas Latvijas Universitātes Lībiešu institūtam par lībiešu kopienas uzturēšanu Latvijā!

 

 Aizkraukles pilskalns – Augstie kalni – Kraukļu kalni: Skrīveri, Skrīveru pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5125.

GPS: 56.621616, 25.131172

 

putnu-modinasana-22marts2024.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top