Kā nokļūt Aizkrauklē?

2523752372534617368235598338741074008706020n.jpgAizkraukle no Latvijas galvaspilsētas atrodas vien 95 kilometru attālumā, kas ir vidēji stundas brauciens ar auto, pusotras stundas brauciens ar autobusu un nedaudz vairāk kā stundas brauciens ar vilcienu, padarot šo pilsētu viegli sasniedzamu tūristiem.

Lai nokļūtu Aizkrauklē, braucot no Rīgas ar auto, ir iespējams izmantojot dažādus auto ceļus:

  • Pa A6 auto ceļu (Rīga – Daugavpils), braucot no Rīgas caur Ikšķili, Ogri, Lielvārdi un citām mazākām vai lielākām pilsētām, ciematiem.
  • Pa P80 auto ceļu (Tīnūži – Koknese), nogriežoties uz Skrīveriem un uz Aizkraukli turpinot ceļu pa A6.
  • Pa P85 auto ceļu (Rīga – Jaunjelgava), kas pēc Jaunjelgavas savienojas ar P87 (Bauska-Aizkraukle) auto ceļu, nonākot Aizkrauklē un šķērsojot Pļaviņu HES tuneli.

Lai nokļūtu Aizkrauklē ar auto no Daugavpils:

  • Pa A6 autoceļu (Rīga – Daugavpils – Krāslava) dodoties līdz Jēkabpilij, šķērsojot Daugavu un turpinot ceļu pa P76 autoceļu (Aizkraukle – Jēkabpils), nonākot Aizkrauklē un šķērsojot Pļaviņu HES tuneli.
  • Pa A6 auto ceļu (Rīga – Daugavpils – Krāslava).

Lai nokļūtu Aizkrauklē no Rīgas ar vilcienu, ir iespējams izmantot gan dīzeļvilcienu, gan elektrovilcienu, savukārt no Daugavpils/Madonas/Krustpils puses – tikai dīzeļvilcienu. Aktuālos sarakstus meklē www.1188.lv/satiksme. Aizkraukles stacija atrodas 4 kilometru attālumā no Aizkraukles centra, tādēļ no stacijas uz pilsētu kursē pilsētas autobuss, kura sarakstu var atrast www.1188.lv sadaļā satiksme, maršruts “Aizkraukles stacija – Aizkraukles AO”

Ar autobusu Aizkrauklē var nokļūt no dažādām Latvijas pusēm. Kursē autobusi no Rīgas, Daugavpils, Gulbenes, Bauskas, kā arī no visām vietām Aizkraukles novadā – Pļaviņām, Kokneses, Skrīveriem, Jaunjelgavas un Neretas. Autobusi piestāj gan pieturā "Aizkraukles stacija", kas atrodas auto ceļa A6 malā, gan Aizkraukles autoostā, kas atrodas pilsētas centrā.

Aizkrauklē kursē arī vietējās nozīmes autobusi, jeb pilsētas autobusi. Tie savieno pilsētu visā tās plašumā. Aizbraukt iespējams līdz stacijai, Aizkraukles pagastam, autoostai, vasarnīcu rajonam otrpus HES un citām vietām. Pakalpojumus nodrošina Liepājas autobusu parks, vienas biļetes cena, neatkarīgi no izvēlētā brauciena garuma, ir 70 centi.

Aizkrauklē ir arī diennakts taksometra pakalpojumi. Taksometrā iespējami bezskaidras un skaidras naudas norēķini. Kontakttālrunis: +371 25581300

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top