Aizritējis jau devītais rudens tūrisma velobrauciens

15.09.2022

img8234.jpgSestdien, 10.septembrī, jau devīto gadu pēc kārtas, aktīvās atpūtas cienītāji un jaunu vietu atklājēji pulcējās Koknesē, lai piedalītos ikgadējā rudens tūrisma velobraucienā. Šogad velobrauciena maršruts vijās Kokneses un Pļaviņu apvienību teritorijās, braucējiem atklājot Kokneses, Bebru, Iršu un Vietalvas pagastus. Maršruta garums kopā sastādīja sešdesmit kilometrus.

Velobrauciena starts un reģistrācija norisinājās Kokneses viduslaiku pilsdrupu priekšpilī. Austot skaistai, saulainai dienai, pilsdrupās ieradās braucēji gan no tuvākām, gan no tālākām vietām - pulciņā bija dalībnieki no Kokneses, Aizkraukles, Vecbebriem, Pļaviņām, Līvāniem, Jēkabpils, Jūrmalas, Ogres, Cēsīm, Siguldas un Rīgas. Jāatzīmē, ka daļa dalībnieku velobraucienā piedalās jau vairākus gadus.

Pēc vienpadsmit  kilometriem velobraucējus sagaidīja maršruta pirmā pietura – tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja “Galdiņi”, kurā viesus sirsnīgi uzņēma Sarmīte Rode, braucējiem atklājot vēsturisko un aizraujošo pasauli, kas saistās ar tēlnieka dzīvi. No memoriālās mājas brauciens turpinājās tālāk uz Jaunbebru kartupeļa dumpja piemiņas vietu. Te braucēji iepazina Jaunbebru muižas stāstus un atvilka elpu pēc paugurainā ceļa. Tā kā braucēju bariņā bija arī slēpņošanas entuziasti, cītīgi tika meklēts noslēptais geocaching slēpnis.

Ceļš tālāk vijās uz Vietalvas pagastu, kur velobraucēji nonāca Mini Zoo “Karlīnas” plašajā, dzīvniekiem bagātajā lauku sētā.  Pēc aktīvi iesākta rīta braucējiem bija iespēja aplūkot, paglaudīt un pabarot dažādus dzīvniekus. Uzmanību īpaši piesaistīja Indijas pāvs, stepes murkšķis un draudzīgais kamielis, kurš vēlējās draudzēties ar ikvienu. “Karlīnu” saimnieks Silvars Dumpis pastāstīja par ikdienu lauku sētā, jaunumiem un idejām nākotnei. Braucēji, kuri pasākumā piedalās jau vairākus gadus, varēja novērtēt kā mainījies un pilnveidojies mini zoo iemītnieku pulks.

Guvuši iedvesmu turpmākajam ceļam, dalībnieki devās uz Iršu pagastu. Drosmīgākajiem braucējiem bija iespēja šķērsot Pērses upes gultni, pārbaudot savus spēkus ekstremālos apstākļos. Nonākot Iršos, dalībniekus sagaidīja pārsteigums – laimes lācis uz velosipēda. Draudzīgā kompānijā tie nonāca atjaunotās Magazīnas pagalmā. Šeit visus sagaidīja uz ugunskura vārīta Hiršenhofas putra, bagātīgi uzklāts saimes galds un vēsturiska, aizraujoša ekskursija, iepazīstot Iršu muižas klēts pagātni un tagadni.

Uzņēmuši senās Hiršenhofas spēkus un enerģiju, dalībnieki devās tālāk uz lauku mājām “Ilgas”, kur tos uzņēma Daiga un Guntars Igauņi. Ikvienam bija iespēja nogaršot saimniecībā augušās rudens avenes, kā arī ābolu, rabarberu un aveņu vīnus. Plašā, senā pagalma vidū kūpēja ugunskurs, iezīmējot rudens ražas laiku. Bērnības garšas varēja atklāt nogaršojot ugunskurā ceptos kartupeļus, savukārt kūpināto vistiņu kārdinājumam pretoties nespēja neviens.

Kā jauns tūrisma objekts šajā sezonā darbību uzsācis “Sajūtu šķūnis”, kurā saimnieko Sandra un Raitis Unguri. Brauciena dalībnieki varēja iepazīties ar pasākumu vietas – šķūņa idejas rašanos, idejām un pieredzi. Šķūnī valdīja visnotaļ radoša un mājīga gaisotne, kas rudens dzestrumā aicināja uzkavēties brīdi ilgāk.

Nonākot atpakaļ Vecbebros, velo braucējus vilināja gaisā virmojošā medus smarža. Apmeklēšanas un izzināšanas vērtais Latvijas Biškopības muzejs, kurā šobrīd saimnieko Ogres Valsts tehnikums, sagaidīja braucējus ar plaši uzklātu degustāciju galdu, izzinošu ekskursiju un brīdi sirsnīgas atelpas. Iveta Mize ikvienu iepazīstināja ar biškopības niansēm un procesiem. Bišu dunoņā katrs varēja nogaršot dažādu veidu medu, baudot to uz īstenas, latviskas rupjmaizes un klāt malkojot pienu.

Velobrauciena noslēgums norisinājās pie Kokneses estrādes, kur velobrauciena dalībniekus sagaidīja “Kūpiņsalas” brīvdabā vārītā vakariņu zupa. Nobrauktie sešdesmit kilometri šķiet pat nav radījuši grūtības – pie vakariņu galda dalībnieki vienojās enerģiskās sarunās un iespaidos, bilstot, ka velobrauciens tiešām izdevies godam.

Paldies visiem velobrauciena dalībniekiem! Paldies Bebru pagasta sporta darba organizatoram Artim Zvejniekam par dalībnieku drošu vadīšanu velobrauciena laikā. Paldies Valsts policijas ekipāžai, un pašvaldības policijas ekipāžai par izcili pavadīto velobraucienu! Paldies Kokneses apvienības pārvaldes autobusa vadītājam Valteram Kārkliņam un medmāsai Innai Magonei par atbalstu!

Paldies Sarmītei Rodei par aizraujošo stāstījumu! Paldies Silvaram Dumpim no Mini Zoo “Karlīnas” par aizraujošo ekskursiju! Paldies Iršu pagasta pakalpojumu centra vadītājai Lāsmai Ružai – Riekstiņai un biedrībai “Irsis” par izcilo uzņemšanu! Paldies Daigai un Guntaram Igauņiem par viesmīlību! Paldies Sandrai un Raitim Unguriem par dalīšanos pieredzē! Paldies Ivetai Mizei par izglītojošo ekskursiju un jauko uzņemšanu! Paldies Līgai Zaulai par gardajām vakariņām!

img7838.jpg img7828.jpg img7854.jpg img7760.jpg img7915.jpg img7834.jpg img7951.jpg img7967.jpg img8012.jpg img7956.jpg img8018.jpg img8044.jpg img8040.jpg img8064.jpg img8060.jpg img8108.jpg img8153.jpg img8174.jpg img8190.jpg img8159.jpg img8192.jpg img8204.jpg img8234.jpg img8240.jpg img8273-1.jpg img8276.jpg img8350.jpg img8282.jpg img8376.jpg img8379.jpg img8393.jpg img8397.jpg img8432.jpg img8445.jpg img8451.jpg img8457.jpg img8468.jpg img8480.jpg img8489.jpg img8495.jpg img8517.jpg img8025.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top