Koknesē jau trešo reizi aizvada Māra Bružika trīssoļlēkšanas sacensības

09.07.2021 16:00 - 20:00 kur : Kokneses sporta centrs

mara_bruzika_kausa_izcina_trissolleksana.jpg9. jūlijā Kokneses stadionā tika aizvadītas Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā, kurās piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki no visas Latvijas. Sacensības klātienē vēroja un apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī pats Māris Bružiks, personīgi sveicot sacensību medaļniekus un kausu ieguvējus.

U16 vecuma grupā ar 10,93 metru tālu lēcienu uzvaru izcīnīja Reinis Rivsenieks no Madonas, 2.vietā ar 10,63 m ierindojās Staņislavs Mokrjakovs, bet 3.vietā Kristers Ščuckis ar 9,99 m. Meiteņu konkurencē nepārspēta palika Kristiāna Vegnere, kura ceturtajā mēģinājumā pārsniedza 11 metru atzīmi un nodrošināja uzvaru šajās sacnesībās (11.19 metri). Sīva konkurente Kristiānai bija otrās vietas ieguvēja Līva Latve (10,99 m), bet uz trešā pjedestāla pakāpiena kāpa Evelīna Miltiņa (10,36 m). Visas trīs medaļnieces pārstāvēja Tukumu. Šajā grupā pirmās sacensības trīssoļlēkšanā aizvadīja koknesietes Kadrija Amanda Birkāne un Marta Užule. Marta labākajā mēģinājumā aizlēca 9.90 m un ierindojās 6.vietā, bet Kadrija bija sacensību jaunākā dalībniece un ar 9.46 metriem ierindojās 9.vietā. Abām meitenēm šie ir arī personīgie rekordi.

U18 vecuma grupā kausu izcīnīja Rihards Pūķis (13,64 m) . Rihards šajās sacensībās iepriekšējos gados bija U16 grupas uzvarētājs (2019. gadā viņa rezultāts bija 11,74 metri, bet 2020. gadā 12,98 metri). Otro un trešo vietu izcīnīja sportisti no Ludzas. Ņikita Kaseckis ar 13,21 m izcīnīja sudrabu, bet Ņikita Prikuls ar 12,41 m – bronzu. Astoņu dalībnieču konkurencē jaunietēm labākā bija Paula Kļaviņa no Jēkabpils (10,33m), par vienu centimetru apsteidzot madonieti Renāti Tropu (10,32 m), bet trešā Rūta Alvīne Lībere (10,22 m). Ceturtā vieta ar 10,06 m tālu lēcienu koknesietei Evelīnai Vitenbergai, kurai negaidītas problēma radīja mājas stadiona atspēriena dēlītis un Evelīna nespēja pietuvoties saviem ierastajiem rezultātiem.

U20 grupā startēja koknesietis Gustavs Alfrēds Ozoliņš. Labākajā mēģinājumā aizlecot 12,57 m. Gustavam konkurences šajā grupā nebija, līdz ar to uz pjedestāla pēc uzvarētāja kausa un medaļas viņš kāpa viens. Juniorēm šajā grupā bija 5 dalībnieces. Uzvaru izcīnīja daugavpiliete Viktorija Popovičeva (12,27 m), kura arī sasniedza dienas augstvērtīgāko rezultātu, otrajā vietā madoniete Ērika Līna Rivseniece (10,89m), bet trešā koknesiete Una Gadzāne (9,92m). Ar 9,21 m sacensības piektajā vietā noslēdza Paula Sārta.

Pieaugušo konkurencē nepārspēts palika mājnieks Dāvis Kalniņš, kurš labākajā mēģinājumā aizlēca 14.50 metrus, sasniedzot šogad otro labāko rezultātu valstī starp pieaugušajiem, otrajā vietā ar 14,15 metriem ierindojās uzvarētāja brālis Ilmārs Kalniņš, kuram šī bija debija šajā sacensību gadā, bet trešajā vietā Juris Kožeurovs no Tukuma. Dāmu konkurencē labākā bija Tukuma pārstāve Laura Laurita Ķergalve (11,81m), otrā rīdziniece Solveiga Ose (11,30m), bet trešā Liene Gudriniece (10,71m, Tukums).

Veterānu konkurencē labākais bija Juris Lebedoks no LĪvāniem (9.36m), sudrabs koknesietim Mārim Eglītim (9.87), bet bronza madonietim Gatim Ščuckim (9.32). Dāmu konkurencē kausu izcīnīja Līvānu vieglatlēte Mārīte Vilcāne (8.09 m), bet uz otrā augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa viņas novadniece Mārīte Vasiļjeva (9.37m).