Pasākums "Gada notikums Aizkrauklē"

10.01.2023 19:00 - 21:00 kur : Aizkraukles kultūras centrs

gadanotikums202210012023.jpg

Pasākumā “Gada notikums” godinās radošus un aktīvus cilvēkus

2023. gada 10. janvārī pulksten 19 kultūras centrā notiks pasākums “Gada notikums 2022”, kas notiks Aizkraukles pilsētas dibināšanas 56. gadadienā. Tas norisināsies jau vienpadsmito reizi, un pasākuma pirmajā daļā atskatīsimies uz 2022. gada spilgtākajiem notikumiem Aizkraukles pilsētā un godināsim tajos iesaistītos cilvēkus.

Šajā svētku reizē izvirzīti deviņi svarīgi notikumi.

Nominācijā “Sabiedrība” kā svarīgākais aizvadītajā gadā notikums atzīts aizkraukliešu atbalsts Ukrainas tautai un īpaši mūsu draugiem Slavutičā. Pilsētā notikuši divi atbalsta koncerti, aizsargtīklu un ierakumu sveču veidošanas darbnīcas, ziedojumu vākšana, nometne Slavutičas jauniešiem, Ukrainas iedzīvotāju izmitināšana un divu apjomīgu sūtījumu organizēšana tieši mūsu draugu pilsētai Slavutičai. Liels paldies visiem par naudas līdzekļu, pārtikas, dažādu sadzīves preču un sava brīvprātīgā darba ziedošanu. Īpašu paldies pasākumā saņems Aizkraukles mākslas skolas skolotāja, Jaunjelgavas kultūras veicināšanas biedrības līdere Vaira Lejniece – par otrā, īpaši apjomīgā sūtījuma Slavutičai veidošanas koordināciju, sabiedrības iedvesmošanu ziedošanai, kā arī nozīmīgās kravas pavadīšanu līdz pat Ukrainai un nodošanu Slavutičas mēram Jurijam Fomičevam.

Nominācijā “Kultūra” kā nozīmīgs notikums ir novērtēts mūziķa un skolotāja Artūra Zemnieka sarakstītā un izdotā grāmata “Mājās vēl negribas iet jeb vietējā rokenrola hronika”. Pateicības saņems grāmatas autors un grāmatas izdošanas atbalstītāji – uzņēmējs, bijušais grupas “Matadors” mūziķis Aivars Millers un biedrība “Aizkraukles reģionālā Tautskola”.

Nominācijā “Vide” svarīgākais notikums ir Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. finansētā projekta “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” ietvaros izveidotais veloparks. Pateicības saņems Attīstības nodaļa, Tūrisma nodaļa, būvnieks SIA “We Build Parks” un projekta vadītāja Valērija Noreika.

Nominācijā “Infrastruktūra” kā nozīmīgākais atzīts ERAF finansētais projekts “Esošās rūpnieciskās teritorijas infrastruktūras sakārtošana Mednieku un Gaismas ielas teritorijā, uzlabojot tās piemērotību ražošanas uzņēmumu attīstības vajadzībām”. Pateicību saņems projekta vadītājs Dzintars Grundšteins un būvnieki SIA “VIA”.

Izglītības jomā kā būtiskākā atzīta P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas mācību vides uzlabošana un skolas 55. jubilejas koncerts. Pateicības saņems remontdarbu veicējs SIA “2A Būve” un skolas kolektīvs.

Nominācijā “Jaunieši” pateicību saņems Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs par pievilcīgas vides veidošanu pagalmā Daugavas ielā, pie jau pazīstamās garāžiņas, iesaistoties biedrības “Kokneses jauniešu biedrība” projektā “Gatavs dzīvei!”.

Uzņēmējdarbības attīstībā atsaucību guvusi pagājušajā gadā veidotā Aizkraukles novada pašvaldības un Rīgas Biznesa skolas sadarbība, par jaunajām biznesa idejām īpaši pateicoties komandai “Askrad” un tās kapteinim Ričardam Liškovskim, komandai “InoDuh” un kapteinim Artūram Liepam.

Nominācijā “Sports” paldies tiks teikts  Latvijas ūdensmotociklu sporta asociācijai par šī sporta vieda atgriešanos pilsētā pēc 10 gadu pārtraukuma un Starptautiskā ūdensmotociklu čempionāta “Aizkraukles kauss 2022” veiksmīgu norisi.

Nominācijā  “Aizkraukles vārds pasaulē” atzinību izpelnījies starptautisks notikums – Aizkraukles goda pilsoņu, mākslinieču Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas dueta “SkujaBraden” ekspozīcija “Tirgot ūdeni upes malā” Latvijas paviljonā Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē.

Pateicībā par aizvadīto gadu, kopīgi veidotajiem notikumiem, radošām idejām, nesavtīgu darbu un sveicot pilsētas dzimšanas dienā, pasākuma otrajā daļā izskanēs koncerts. Tajā piedalīsies solisti Zigfrīds Muktupāvels un Aija Vītoliņa, komponists Jānis Lūsēns un Latvijas Radio bigbends.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, iepriekš kultūras centra kasē izņemot bezmaksas ielūgumus. Kases darba laiks darba dienās no pulksten 12 līdz 14 un no 17 līdz 19.


printēt
gadanotikums202210012023.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top