Ūsiņdienas svinības Lokstenes svētnīcā

06.05.2023 17:30 - 19:00 kur : Lokstenes svētnīca

usini-kvadrats.jpgEsi aicināts uz Ūsiņdienas svinībām Lokstenes svētnīcā!

6. maijā plkst. 17:30 ikviens tiek aicināts pievienoties Latvijas dievturu sadraudzes Ūsiņu svinībām Lokstenes svētnīcā.

Kas ir Ūsiņi?

Latvijas dievturu sadraudzes dižvadonis Andrejs Broks skaidro: “Sekojot norisēm dabā un debesīs, mēs laikskaitē vadāmies no Saules gadskārtas četriem gadalaikiem, to viduspunktiem saulgriežos un saulstāvjos, un to pārejas robežām, kas iezīmē astoņus laikus, kuru sākumus latviešiem pieņemts atzīmēt ar tradicionālām rituālām svinībām. Saules gadskārtā viens no visgaidītākajiem gadalaikiem, protams, ir vasara, kad pāreja no pavasara uz vasaru tiek svinēta kā Ūsiņi, kas iezīmē atdzimšanas izmaiņas dabas norisēs un arī mūsos. Ūsiņi ir plauksmes laiks, kas arī cilvēkos uzjunda dzīvesprieku jaunām cerībām un iecerēm.

Ūsiņš dainās parādīts kā viena no Dieva izpausmēm gadskārtas ritējumā. Zirga tēls, kā šīs dievišķās enerģijas un dzīvības ritējuma kārtība, apvij visu gadalaiku loku un mūsu dzīves norises tajā un jau nākošajā laiku pārejā tas jau atjās kā gada kulminācija Jānis.

Plašākā pasaules tvērumā, dabas gadskārtējās atmodas nebeidzamais un netveramais brīnums mūsos raisa pārdomas – cik saskanīgi es ar savu rīcību iekļaujos brīnišķajā dabas ritā un pasaulē notiekošajā? Ko vēlos jaunu radīt un paveikt, cik atbilstošas ir manas izvēles par labu izaugsmei un visa labā vairošanai, vai esmu līdzsvarā ar pasauli un sevi? Kur šobrīd esmu dzīves laika tecējumā – kāds esmu kā bērns, vecāks vai vecvecāks… ar kādu pienesumu kuplināšu savu dzimtu, ar ko tieši šī vasara paliks atmiņā manai ģimenei un tuviniekiem. Aicinu Ūsiņu laikā arī apdomāt, kādu pienesumu tieši es varu sniegt savai tautai? Ko es varu dot domās, vārdos un darbos? Aicinu noteikti atcerēties, ka mūsu seno tradīciju saknes ir nozīmīgas ne vien mums pašiem, bet arī pasaulei.”

Pār gadskārtu Ūsiņš nāk atkal ar jauna sākuma iespēju - izmanto to, radi un ļaujies vasarai sevī! Ieplāno 6. maijā plkst. 17:30 došanos uz Lokstenes svētnīcas Ūsiņdienas svinībām vai piesakies te: https://saite.lv/UlE un tiekamies.

Par jautājumiem zvanīt Ingunai, 29174200.

printēt
usini-kvadrats.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top