Kokneses kauss 2014 aizceļo uz Jēkabpili

13.09.2014 kur : Kokneses sporta centrs

20140913_152419.jpg13.septembrī Kokneses sporta hallē notika volejbola sacensības „Kokneses kauss 2014”, kur piedalījās 9 jauniešu un pieaugušo komandas no visas Latvijas. Par sacensību uzvarētājiem kļuva komanda Jēkabpils SS, kas finālā ar 2:0 pārspēja komandu „Vecumnieki”.

Visas deviņas komandas tika sadalītas divās grupās. A grupā spēlēja piecas komandas, bet B grupā – četras komandas. Ja B grupas komandām spēļu kalendārs bija „klasisks” četru komandu apļa turnīra ritmā ar nelielām atpūtām starp spēlēm, tad A grupā komandas aizvadīja īstu spēļu maratonu, vienlaicīgi spēlējot uz diviem laukumiem.

A grupā pēc visām cīņām noskaidrojās, ka pusfinālā ar pirmo numuru iekļuva Jēkabpils SS, kas spēja uzvarēt visās apakšgrupas spēlēs, bet ar otro numuru iekļuva Ķegums, kam divas pārliecinošas uzvaras un divi minimāli zaudējumi. Trešajā vietā palika komanda Madona, pateicoties uzvarām pār Ķegumu un Koknesi, ceturtie mājinieki Koknese, kas, spēlējot ar jauniešu sastāvu, spēja pieveikt Vecbebrus un paņemt punktiņu no Jēkabpils SS, bet piektajā vietā grupā turnīru noslēdza Vecbebri – vienīgā uzvara gūta pret Madonu.

B grupā visus pretiniekus apspēlēja Vecumnieki, kas nozīmēja pirmo vietu grupā un spēli pusfinālā pret Ķegumu. Otrie apakšgrupas turnīru noslēdz Ozolnieki, kas pusfinālā stājās pretī Jēkabpilij SS, bet trešajā vietā ierindojās komanda „Nekāda naida”, kas vienīgo uzvaru guva pret Neretu, kam šoreiz trīs zaudējumi tikpat spēlēs un 4.vieta grupā.

Pusfinālus uzvaras spēja gūt abu grupu uzvarētāji. Jēkabpils SS diezgan viegli ar 25:19 un 25:16 apspēlēja Ozolniekus, bet Vecumnieki pēc sīva pirmā seta (24:26) pārliecinoši nospēlēja abus pārējos (25:13, 15:6) un ar 2:1 pārspēja Ķegumu.

Finālā abos setos Vecumnieki spēja izvirzīties drošā vadībā ar vismaz pieciem punktiem, bet abas reizes Jēkabpils SS prata deficītu atspēlēt un uzvarēt. Abi seti noslēdzās ar 25:22 Jēkabpils SS labā un pirmā vieta. Spēlē par trešo vietu Ķegums ar 2:0 pārspēja Ozolniekus.

Pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar kausiem, medaļām un diplomiem no Kokneses sporta centra.

Kokneses komandas sastāvā spēlēja trenera Ivara Māliņa audzēkņi – Edgars Glāznieks, Edijs Lutinskis, Niklāvs Vingris, Artis Dandēns, Reinis Otto, Krists Kučinskis un Lauris Larionovs. Kokneses sporta centrs saka lielu paldies dalībniekiem par lielo atsaucību, tiesnešiem un sekretāriem par izturību visas dienas garumā un galvenajam tiesnesim Ivaram Māliņam par ļoti labi novadītām sacensībām.

Tiksimies nākamajā gadā septembrī volejbola svētkos Koknesē!