Izbaudi nakti muzejā Aizkraukles novadā!

11.05.2022

muzeju-nakts.jpgAizkraukles novads aicina baudīt nakti muzejā!

14. maijā muzeji visā Latvijā aicina uz ikgadējo Muzeju nakti. Aizkraukles novadā pasākums norisināsies Skrīveros, Neretā un Aizkrauklē, aicinot baudīt aizraujošu nakti muzejā.

Ar programmu “Pavasari, pavasari, ko tu man atnesīsi?” Skrīveros apmeklētājus aicina Andreja Upīša Memoriālā māja. Memoriālā māja būs atvērta no pulksten 19 līdz 24. Pulksten 19 tiks atklāta Mudītes Kaličus gleznu izstāde “Nepabeigtais iesākums”, savukārt pulksten 20 apmeklētājus iepriecinās Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi programmā “Pavasaris manī…”

Aizkrauklē pasākums norisināsies divās vietās. Ar programmu “Muzejs kā vērtība. Atskatāmies pagātnē un dodamies TĀLĀK” Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeja “Kalna Ziedi” rotaļu pagalmā rosība sāksies no pulksten 19 ar radošajām darbnīcām visām paaudzēm. Pie muzeja izstāžu nama pulksten 20 norisināsies Aizkraukles mākslas skolas absolventu darbu izstādes “Tālāk” atklāšana, kas turpināsies ar muzikālu jautājumu un atbilžu šovu ar mākslas skolas viesu piedalīšanos. Pulksten 22 apmeklētājus priecēs muzikāls sveiciens kopā ar Kraševsku ģimeni. Muzeja dārzā pulksten 22 tiks prezentēta Aizkraukles mākslas skolas absolventu audiovizuālo darbu izstāde “Tālāk”, kas turpināsies ar Muzeju nakts pārvērtību darbnīcu Izstāžu namā un maģisko gaismas foto studiju muzeja dārzā līdz pat pulksten 1 naktī.

Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeja ekspozīcijā “Padomju gadi” no pulksten 19 līdz pulksten 1 naktī būs iespējams aplūkot un izpētīt Baltijā lielāko ekspozīciju, kas veltīta padomju dzīvei un tās niansēm. Skatītāju zālē uz lielā ekrāna tiks rādīti padomju laika kinožurnāli.

Arī Neretā nakts muzejā būs baudāma divās vietās. “Mākslas dienu atbalsis” būs baudāmas Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. No pulksten 15 līdz pulksten 19 tiks organizētas praktiskās nodarbes – zīmēšana, līmēšana, krāsošana. Apmeklētāji tiek aicināti apskatīt muzeju un izstādes līdz pat pulksten 22. 

Ar programmu "Gaisma atspīd tumsībā" aicina Neretas novada novadpētniecības muzejs. Apmeklētāji no pulksten 18 aicināti iepazīties ar senajiem gaismekļiem, kā arī doties velobraucienā (būs iespējams arī doties ar kājām) – pa seno Neretu, iepazīties ar Neretas apbūvi, kura veidojusies vairāku gadsimtu garumā un ieklausīties vēsturiskos stāstos.
Telefons informācijai: 29266802 (Marika Sūruma)

 Ar pilnu šī gada Muzeja nakts piedāvājumu vari iepazīties https://www.muzeju-nakts.lv/

Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi" Muzejs "Kalnaziedi"
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top