Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

22.11.2022

ipf-aap-28.jpgNevienam nav noslēpums, ka Aizkraukle, kādu pazīstam mēs šodien, ir veidojusies pateicoties Pļaviņu HES būvniecībai pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Ekspozīcija "Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā" ir moderna, interaktīva, zinātkāri veicinoša, kurā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbību un kā top elektrība.

Ekspozīcijā apskatāms turbīnas modelis, ko speciāli izgatavoja turbīnu darbības pārbaužu veikšanai Pļaviņu HES hidroagregātu Nr.1 un Nr.3 rekonstrukcijas projekta gaitā 2014.gadā. Eksponētais ūdenslīdēja tērps izmantots, lai veiktu hidrotehnisko būvju uzraudzību un remontus. Šāda tipa tērpi lietoti no 1965. līdz pat 1996.gadam, veicot zemūdens darbus ne tikai Pļaviņu HES, bet arī Ķeguma HES un Rīgas HES.

Ekspozīcija atvērta otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pl. 9.00 līdz pl. 17.00 un piektdienās no pl. 9.00 līdz pl. 16.00. Apmeklējumam jāpiesakās ne vēlāk kā divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.latvenergo.lv sadaļā “muzejs”.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top