Uz Vidusdaugavas garšu viļņa - piedāvājums Skrīveru pusē

03.07.2022

52110803737b553f4b35fc.jpgAkcija "Mājas kafejnīcu dienas" Aizkraukles novadā kļuvusi jau par iecienītu un gaidītu tradīciju. Šis pasākums piesaista gan vietējos, gan pilsētas viesus, kā arī paši akcijas dalībnieki priecājas par iespēju mainīt savu ikdienu, padarot to košāku, aizraujošāku un, protams, gardāku! 

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidusdaugavā ar devīzi "Vidusdaugavas garšu viļņi" norisināsies 23. un 24.jūlijā Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās. Šajās dienās savas durvis un pagalmus vaļā vērs 23 mājas kafejnīcas - gan uzņēmumi, kas ikdienā ir saistīti ar ēdināšanu, gan ļaudis, kas ikdienā ar to nenodarbojas, taču vēlas uzņemt un pacienāt viesus. 

Skrīveru pusē viesus gaidīs sešās mājas kafejnīcās. Garšu viļņu ceļojums sanāks plašs - no saldumiem līdz pat brangākiem ēdieniem un dzērieniem! Kuģītis "Balta Kaza" šajā akcijā piedāvās nebijušu iespēju mājas kafejnīcā "Baltas Kazas Lielais Plosts" - apmeklētājiem, iepriekš piesakoties, būs iespēja baudīt ainaviskas vakariņas uz plosta klāja! Apmeklētājiem piedāvās gardu grilētu zivtiņu (vai gaļu - pēc vienošanās!) ar svaigiem dārzeņiem, kā arī desertā kūku ar kafiju. Vai spēj iztēloties, cik labi tas garšos, jūtot Daugavas viļņus zem kājām?

Mākslinieciskos garšu viļņos apmeklētājus iešūpos mājas kafejnīca "RADADA Lāčplēsis grilē". Viesiem būs iespēja ielūkoties darbnīcā, kur top košās apdrukās uz apģērbiem, iegādāties produkciju par īpašām darbnīcas cenām un iepazīties ar sietspiedes apdrukās tehniku, apdrukājot auduma maisiņus pašiem. Piedāvājumā būs dažādi grilējumi un kūpinājumi - jēra gaļas ļuļa kebabs, brieža gaļas kupāts, pat vesela mājas vista, kuru aizvest mājiniekiem!

Tā kā Skrīveri ir radošuma un kārumu zeme, nevar iztikt arī bez saldumiem! "Mājas kafejnīcu dienu laikā", Skrīveru Pārtikas Kombināta viesiem būs iespēja doties īstā garšu ceļojumā, pamatēdienā baudot meksikāņu tako vai spāņu auksto zupu gaspačo. Saldajā ikviens varēs atgriezties bērnībā un nogaršot pasakaino piena īrisu ar kakao vai pašcepto mājas vafeli ar tikko izvārītu konfekti “Gotiņa”. Protams, kur nu bez gardas kafijas...Akcijas ietvaros katras stundas sākumā no pulksten 10 līdz pulksten 16 notiks Gotiņu tīšanas meistarklase un degustācija, kurās varēs pievienoties bez iepriekšējās pieteikšanās. No pulksten 10 līdz pulksten 18 būs atvērts arī ražotnes veikaliņš.

Saimnieciski, latviski un patiesi sirsnīgi - tā apmeklētāji aprakstītu viesošanos Ziedu ielas namiņā, kas atrodas Skrīveros. Kas tāds ir jāizjūt un jāredz pašam! "Mājas kafejnīcu dienas" ir lieliska iespēja šīs sajūtas iegūt! Ziedu ielas namiņa saimnieki ir biškopju ģimene jau vairāk nekā 20 gadus un aicina ciemos, lai tuvāk iepazītu biškopja profesiju, pacienātos ar svaigi sviestu medutiņu, nogaršotu iecienīto medus kūku un citus labumus. Tā kā kafejnīcas saimniece Daina aizraujas ne tikai ar biškopību, bet arī ir klūdziņu pinēja, kafejnīcas dārzā būs iespēja vērot arī grozu pīšanas procesu un interesentiem pat tajā piedalīties. Būs baudāmi ne tikai labumi no medutiņa, bet arī uz ugunskura vārīta soļanka! Ikviens ilgosies nogaršot llānās pankūkas ar medu, šokolādi, kļavu sīrupu, kā arī atsvaidzināties ar auksto sorberta dzērienu ar medu un augļiem...

Ja vēlies ko likt uz kārā zoba - "Skrīveru Saldumi" vienmēr ir lieliska izvēle! Gotiņas, marcipāns, batoniņi un citi gardumi, kurus nu jau pāris mēnešus papildina lielisks jaunums - gotiņkūka! Jā, tik tiešām, kūka, kas aizved garšu ceļojumā, sajūtot katru gastronomisko niansi! "Skrīveru Saldumi" uzsver, ka cilvēks dzīvo emociju dēļ un tāpēc ir vajadzīgas dienas, kas ikdienas darba rutīnu padara košāku un aizraujošāku. Skrīveru Saldumi, jeb mājas kafejnīca "Raudas krogs" ciemos gaidīs visus, kam garšo saldumi. Gotiņas torti pasniegs ar jūsu izvēlēto dzērienu: kafiju, kakao vai tēju. Būs iespējams iegādāties uz vietas arī veselu torti un citus saldumus. Apmeklētājiem būs atvērts arī pagalms, kurā varēs baudīt vasaru, mieru un saldo dzīvi!

"Mājas kafejnīcu dienu" akcijā piedalās arī vasarā tik ļoti iemīļotais "Skrīveru mājas saldējums"! Kā teiktu paši saimnieki un tie, kas saldējumu reiz nogaršojuši - "nav nekā labāka par kaifīga saldējuma baudīšanu!" Saldējuma baudīšana ir vesels stāsts – viesiem tiek sagatavots saldējums ar dažādām garšām un pasniegts mājīgā, nesteidzīgā atmosfērā. Apmeklētājus pārsteigs īsti mākslas darbi no saldējuma ar latviskām garšām dažādām gaumēm... "Mājas kafejnīcu dienu laikā"  "Skrīveru mājas saldējums" piedāvās īstus pagalma svētkus, brīnišķīgu atmosfēru un garšu ceļojumu! Vai esi kādreiz ēdis mārrutku saldējumu ar biešu salātiem un brētliņām? Vai karstu, tikko ceptu šašliku ar ķiploku saldējumu? Esi gatavs gastronomiskiem brīnumiem!

Iepazīties ar Skrīveru puses piedāvājumiem un ieplāno lielisku viesošanos un jaunu garšu atklāšanu! Viss Vidusdaugavas garšu viļņu piedāvājums atrodams mājaslapā www.majaskafejnicas.lv, kā arī te: Ceļo ar garšu Vidusdaugavā!

Karte ar precīzām "Mājas kafejnīcu" koordinātēm: Mājas kafejnīcu dienas VIDUSDAUGAVĀ

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top