Saldais piedzīvojums Skrīveru emociju fabrikā

29.05.2023

em-fabr.jpg

Šodien saldā uzvaras garša uz mēles ir katram. Un tieši tā ir jābūt, jo Latvijas hokejistu izcīnītā bronza hokeja čempionātā ir neaprakstāms sasniegums, ar kuru mēs visi lepojamies! Sasniegumus izcili var atzīmēt ar gardumiem, kas ražoti Latvijā. Turpinot rakstu sēriju #AtklājAizkrauklesnovadu, maijā stāstām par uzņēmumiem Aizkraukles novadā, kas nodarbojas ne tikai ar gastronomisku brīnumu radīšanu, bet arī tūristu uzņemšanu.

“Skrīveru saldumi” ir saldumu ražošanas uzņēmums, kas ražo iecienītās konfektes “Skrīveru Gotiņa” un virkni citu saldu un burvīgu gardumu. Uzņēmums dibināts 2006.gada sākumā Skrīveros.

Dibināšanas ideja radās Ivetai un Normundam Audzišiem, kuri konfekšu ražošanas tradīcijas pārņēma no vecākiem 1999.gadā Lizumā. Lizumā konfektes Gotiņa tradīcijas aizsākušās 1959.gadā. Pašos pirmsākumos īstā konfektes Gotiņa recepte tika vārīta no svaiga piena, cukura, glikozes jeb cietes sīrupa, sviesta un vanilīna. Arī šobrīd uzņēmumā „Skrīveru saldumi” pēc šīs receptes tiek vārītas tradicionālās konfektes "Skrīveru Gotiņa".

“Skrīveru saldumi” tic, ka vislabākie saldumi ir tie, kas ir visgaršīgākie, bet uzburt neaizmirstamu garšu var tikai izvēloties vislabākās sastāvdaļas. Tā ir uzņēmuma pārliecība, par kuru tie stāv un krīt. “Skrīveru saldumi” vēlas, lai ik konfekte, šokolāde vai īriss būtu kā mazs, bet spēcīgs apliecinājums mūsu fanātiskajai aizrautībai ar sastāvdaļu kvalitāti, sākot no izcilākā Latvijas bioloģiskā piena gotiņām un beidzot ar gardākajiem augļiem, pēc kuriem dodas pat uz tālo Čīli.

Jau no 2008. gada uzņēmumā „Skrīveru saldumi” darbojas Saldumu darbnīca "Emociju Fabrika", kas uzņem tūristus un skolniekus, stāstot par konfekšu Gotiņa tapšanas vēsturi gan Latvijā, gan Skrīveros. Ikvienam ir iespēja iepazīties ar konfektes “Gotiņa” tapšanas vēsturi, ietīt savas konfektes, kā arī iegādāties svaigus, dabīgus saldumus tieši no ražošanas. 

Saldumu baudīšana ir neparasts piedzīvojums – viesiem tiek piedāvāts izbaudīt gardumus “Skrīveru modē”, kā arī radoši darboties un sevī atklāt daudzveidīgas emocijas. Šeit ikviens var ražot savas emocijas, kas paliks atmiņā un bildēs uz ilgu laiku. Ģimenes vai draugu lokā var iejusties “Skrīveru Gotiņas” tinēja lomā, vai arī radoši izpausties veidojot marcipānu un īrisu. Kopā piedāvājumā ir sešas ekskursiju programmas katrai gaumei. Ieeja radošajā darbnīcā bez vecuma ierobežojuma – mēs visi sirdī esam kā bērni!”

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top