Koknese aicina baudīt vasaru uz ūdens

07.06.2024

1.webp

Saulainais vasaras sākums ir izcili piemērots, lai baudītu ūdens priekus un aktivitātes! Pateicoties ainaviskajai apkārtnei, Koknese ir viena no skaistākajām vietām Latvijā. Augstie Pērses krasti, dolomīta atsegumi Daugavas krastos, Likteņdārzs un varenās Kokneses viduslaiku pilsdrupas vietā, kur satiekas Pērses un Daugavas upes, aicinot aplūkot un iepazīt ainavas no neierastās ūdens puses - tās ir tikai dažas no ainavām, kādas var baudīt Koknesē. Aicinām baudīt vasaru uz ūdens!

Baudīt izbraucienus ar kuģīti no Likteņdārza piestātnes aicina kuģītis “Gulbis” (www.kugitisgulbis.lv). Uz kuģīša klāja ir 20 vietas un tas kursē noteiktos laikos. Iespējams pieteikt arī atsevišķus izbraucienus, kā arī uz klāja baudīt maltīti no kafejnīcas “Baltais gulbis”.

.

Doties izbraucienos ar kuģīšiem no Kokneses viduslaiku pilsdrupas piestātnes aicina trīs kuģīši:

 • kuģītis "Vīgante"  (www.daugavaskugi.lv). Uz kuģīša ir 26 vietas, tas dodas izbraucienos pa Daugavu un Pērsi gan noteiktos laikos, gan pēc pieteikuma. Brauciens ilgst 30 minūtes.
 • kuģītis "Sēlis" (www.daugavaskugi.lv). Uz kuģīša ir 36 vietas, uz tā iespējams arī svinēt dažādus svētkus – dzimšanas dienas, kāzas, klases salidojumus. Kuģītis kursē pa Daugavu 3 dažādos maršrutos, aizvedot ceļotājus līdz pat Pļaviņām.
 • vikingu liellaiva "Nameisis” (www.mezmalasvikings.lv). Vikingu liellaiva piedāvā braucienus un kapteiņa stāstījumu. Uz kuģa ir 19 vietas. Kuģim dots Edvarda Virzas poēmā "Karalis Nameitis" un Aleksandra Grīna romānā "Nameja gredzens" attēlotā dižā zemgaļu brīvības cīnītāja Nameja vārds. Liellaiva kursē tikai pēc iepriekšēja pieteikuma.

.

Laisties piedzīvojumos uz ūdens Daugavā un Pērsē iespējams:

 • kempingā “Kārkļu osta” – piedāvā laivu, SUP dēļu nomu, iespēju makšķerēt, atpūsties labiekārtotās atpūtas vietās, pasākumu telts nomu kā arī iespēju nakšņot un baudīt atpūtu kublā (www.karkluosta.com);
 • kempingā "Pērses Notis" – piedāvā izbraucienus ar motorlaivu stūrmaņa vadībā, iespēju makšķerēt, telts vietas, grilu (+371 26405963);
 • Ūdens prieki Koknesē” – piedāvā katamarānu, SUP dēļu un laivu noma Kokneses viduslaiku pilsdrupās (+371 26434520).

.

Ūdens aktivitātes iespējams baudīt ne tikai Daugavā un Pērsē, bet arī Lobes ezerā:

 • Atpūtas bāze "Garauši - Vecbordzēni"  iznomā 15 dažādas laivas, tirgo makšķerēšanas licences (+371 26567971);
 • Atpūtas bāze "Skābarži" iznomā 15 airu laivas, elektromotorus un ūdensvelosipēdu (+371 29159137).

Bebru pagastā aktīvās atpūtas cienītājiem "Z/S "Lielkalni", jeb "Bezceļu piedzīvojumi un atpūta laukos" piedāvā vienvietīgu jūras kajaku, piepūšamas 4-6 un 6-10 vietīgas laivas ar cieto grīdu ar iespēju uzstādīt motoru, kā arī SUP dēli.

.

Šovasar tiekamies Koknesē! 

.

Informāciju sagatavoja Aizkraukles novada un Kokneses Tūrisma informācijas centrs,   1905. gada iela 7, Koknese.

1.webp 7.webp 8.webp 9.webp 3.webp 4.webp 5.webp 2.webp 10.webp 11.webp 6.webp
 • youtube
 • facebook
 • instagram
 • Aizkraukles novads

<>
back to top