Kokneses parks

Kokneses parks, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113

Kokneses parks veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Kokneses parkā aug gan vietējo, gan svešzemju koku sugas, apmeklētājus priecē daudzveidīgās, reti sastopamās savvaļas puķes.

Parkā atrodas viduslaiku Kokneses pilsdrupas, pie vidusskolas atrodas atjaunotā strūklaka „Fauna galva”, kas 20. gs. trīsdesmitajos gados atradās netālu no leģendārā appludinātā Pērses ūdenskrituma, kura vietu upes krastā iezīmē Jura Zihmaņa akmens skulptūra „Pērses meitene”. Lai atgādinātu par zudušo ainavu, vienā no parka dīķiem izveidots Pērses ūdenskrituma atveids, kas  brīvi pieejams apskatei  gan pa dienu, gan ir izgaismots vakara un nakts stundās. Tas stiepjas vairāk nekā piecu metru garumā un 1,5 metru augstumā virs ūdens līmeņa, tā kaskādes izvietotas dažādos līmeņos un ir izvirzītas pakāpēs, veidojot pēc iespējas dinamiskāku ūdens strūklas kustību. Turpat netālu ir atjaunots Velna pagrabiņš un iekārtotas šūpoles.

Parkā atradīsiet daudzus koktēlniecības darbus. Parka dižākā skulptūra  ir 11 m augstā, tēlnieka Ģirta Burvja veidotā koka skulptūra "Mūžībai". Parkā aplūkojamas kokgriezuma skulptūras "Pils tornis", "Pūce", "Sams" un skulptūra ar latvju zīmēm, ko veidojoši koktēlnieki Aigars un Ivars Rūrāni . Vietējais amatnieks Aldis Neija kokā darinājis  parka norāžu zīmes un infrastruktūras objektus, skulptūru "Auguma mērītājs" un  tējas namiņu – lapeni.

Vēstures mīļotājus interesēs apskatīt  zviedru laika riņķa krustus un čuguna lielgabalus, kā arī Otrā pasaules karā kritušo apbedījumus.

Tumšajās vakara stundās īpaši romantiskas ir pastaigas parkā laternu gaismā.

Kokneses parks, Pērses ūdenskrituma atveids ipf-dikuainavas-6.jpg ipf-dikuainavas-2.jpg ipf-dikuainavas-1.jpg ipf-dikuainavas-5.jpg Kokneses parks Kokneses parks, Pērses ūdenskrituma atveids Kokneses parks Kokneses parks Kokneses parks
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top