Atklāj vasaru ceļojot! Apceļošanas akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”

01.06.2023

facebookcoverapcelosim-latvijas-pilis-un-muizas-2.jpg

Vasaras sākums ir lielisks laiks, lai iepazīt Latvijas vērtības un vēsturisko mantojumu. Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA)  1. jūnijā uzsāk akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kas noritēs līdz 28. oktobrim. Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki.

 Latvijas piļu un muižu apceļošana būs aizraujoša ģimenes lokā, draugu kompānijā,  romantiskā divvientulībā vai lieliska iespēja dabas un vēstures mantojumu izjust vienatnē.

Akcijā šogad piedalās 57 kultūrvēsturiskie objekti un no tie akcijā no jauna piedalās - Aizputes pilsmuiža, Bakūzes muiža, Durbes pilsdrupas (Durbe), Dzērves muiža, Grobiņas pilsdrupas, Ģipkas muiža, Embūtes pilsdrupas, Jezufinovas muiža (Ārdavas muiža), Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Lielvircavas muiža, Valmiermuiža, Vecsalienas muiža, Vērgales muiža, Vilces muiža un Villa Hochheim (Talsu novada muzejs).

Uzticīgie akcijas dalībnieki, kas arī šogad piedāvās iespēju izzināt kultūras mantojumu un piedzīvot interesantus stāstus ir - Aizputes pilsdrupas, Alūksnes Jaunā pils, Apriķu muiža, Arendoles muiža, Bīriņu pils, Cesvaines pils, Dundagas pils, Durbes pils (Tukums), Dobeles pils, Gārsenes muiža, Elejas muižas parks un tējas namiņš, Jaunauces pils, Jaunlādes muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Kazdangas pils un parks, Krāslavas pils komplekss, Krimuldas muiža, Krustpils pils, Kukšu muiža, Lielplatones muiža, Lielstraupes pils, Litenes muiža, Lūznavas muiža, Mālpils muiža, Padures muiža, Popes muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Spāres muiža (Talsu novads), Strazdes muiža, Stāmerienas pils, Tiņģeres muiža, Tukuma Pils tornis, Turaidas pils, Vadakstes muiža, Valtenberģu muiža, Varakļānu muižas pils, Vārkavas (Vecvārkavas) muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža un Veselavas muiža.

Ir divu veidu iespējas kā piedalīties akcijā un saņemt balvas.

Viens no variantiem ir izveidot foto galeriju sociālajā vietnē facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA facebook.com lapas kontu.

Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē pilis.lv un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu.

Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objekti.

Pirms doties uz kādu no galamērķiem, rūpīgi iepazīstieties ar objekta piedāvājumiem un darba laikiem.

Apceļošanas akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023” rīko biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija”. Plašāk par akcijas noteikumiem meklē www.pilis.lv.

Vairāk informācijas meklē: www.pilis.lv un Facebook kontā: Latvijas piļu un muižu asociācija.

Atklāj vasaru apceļojot Latvijas pilis un muižas!Kontrollapas priekšpuse un kontrollapas aizmugure.

Akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2023” informācija ceļotājiem
Muižas, pils nosaukumsAdrese, koordinātasKontakt- informācijaPiedāvātā aktivitāte
Aizputes pilsdrupasLiepājas iela 9, Aizpute  Signe Pucena 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā. Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #aizpute. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Aizputes pilsmuižaSkolas iela 1, AizputeSigne Pucena 29817180Objekts no ārpuses apskatāms jebkurā laikā. Ja sanāk ietrāpīt muzeja darba laikā vai laikā, kad atvērta vīna darītava, tad kontrollapas reģistrācijas zīmogu varēs dabūt tur. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #aizpute). Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Alūksnes Jaunā pilsAlūksnes muzejs, Pils ielā 74  Jolanta Baldiņa +371256638Muzeja ekspozīciju, izstāžu vai pasākuma apmeklējums, piedaloties spēlē "MĀKSLAS MOZAĪKA" un izzinot Alūksnes Jaunās pils arhitektūrā un interjerā vērojamos mākslas stilus.
Apriķu muižaApriķu pamatskola, p/n Apriķi  Aina Cērmane 29184684Apriķu Muzeja vai Apriķu baznīcas apmeklējums. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #aprikumuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Arendoles muižaArendoles muiža, Arendole, Rožkalnu pagasts, Preiļu novadsFaimja Turlaja 29421413Ekskursija, pirms ierašanās, lūdzu, sazināties ar muižas saimniekiem – T:29421413
Bakūzes muižaSkolas iela 2, Vibini, Embūtes pagastsIveta Mame 26199518Muižas apskate ar stāstījumu, porcelāna trauku izstāde. Ieteicams iepriekš pieteikt ierašanos pa telefonu 26199518
Bīriņu PilsBīriņu Pils, Bīriņi, Limbažu nov.  Solvita Muižniece 29416661Visi Bīriņu Pils pamatpakalpojumi. Skatīt www.birinupils.lv.
Cesvaines pilsPils iela 1, Cesvaine, Madonas novads  Linda Bakmane 22331112Pils apmeklējums, pasākumi, aktivitātes. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #cesvainespils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Dundagas pilsPils iela 14, Dundaga, Dundagas pagasts, Dundagas novads  Diāna Kristiņa 29444395Ekskursija/Apmeklējums Dundagas pilī. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #dundagaspils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Durbes pils (Tukums)M.Parka iela 7, Tukums  Ieva Trillo 29286870Durbes pils ekspozīcijas: vēsturiskais interjers, "Krustcelēs, " Rainis un Tukums"; izstādes "Zili baltās pasaules valdzinājums", "ARETEFACTUM"
Durbes pilsdrupas (Durbe)Raiņa iela 13, DurbeSigne Pucena 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā. Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #durbe. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Dobeles pilsBrīvības iela 2c, Dobele, Dobeles novads, LV-3701Ieva Laizāne 28011880Dobeles Pils apskate, muzejpedagoģiskās nodarbības, dažādas izstādes Pils lielajā zālē, Pils dārza apskate
Dzērves muižaDzērve, Cīravas pagasts, Dienvidkurzemes novadsSigne Pucena 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā. Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #dzervesmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Gārsenes muižaGārsenes pils, "Labieši", Gārsenes pagasts, Aknīstes novads  Dace Geida 26367150Muižas apmeklējums,  piedāvātās aktivitātes. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #garsenesmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Grobiņas pilsdrupasLielā iela 56, Grobiņa, Grobiņa pilsēta  Signe Pucena 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā. Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #grobinaspilsdrupas. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Ģipkas muižaĢipka, Rojas pagasts, Rojas novadsMareks Langzams 23226304Daļējas muižas apskate, sākot ar 10 cilvēku grupu ir iespēja baudīt pusdienas muižas dārzā vai senā klētī (zupa, kas vārīta uz ugunskura), Augustā pēdējā sestdiena būs Senā uguns nakts, 28.-29. oktobrī pankūku nedēļas pasākums kopā ar Leģendu nakti
Elejas muižas parks un tējas namiņšElejas muižas parks, Elejas pagasts, Jelgavas novads  Justīne Dižpētere 26128853 Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #elejasmuizasparks. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Embūtes pilsdrupasEmbūte, Embūtes pagastsSigne Pucena 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā. Pie pilsdrupām lejā ir tūrisma informācijas centrs un viesu nams, kur tie, kas vēlēsies varēs arī zīmodziņu dabūt. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #embutespilsdrupas. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Jaunauces pilsJaunauces pils, Jaunauces pagasts, Saldus novads  Inguna Balcere 26014296Ekskursija pilī un parkā gida pavadībā, interaktīvas ekspozīcijas, t.sk. papildinātās realitātes digitālā ekspozīcija "Vārti", muižniecības tērpu demonstrācija, iespēja apgūt muižniecības balles dejas, spēle "izlaušanās" u. c. aktivitātes
Jaunlādes muižaJaunlādes muiža Limbažu pagasts, Limbažu novadsSandra Kļaviņa 28631716Vēsturiskās ekzpozīcijas "Atmiņu gaitenis" apskate
Jaunmoku pilsJaunmoku pils, šosejas Rīga-Ventspils 75.km, Tumes pagasts, Tukuma novadsVita Zimerte 28339515Orientēšanās spēle pilī
Jaunpils pilsJaunpils pils,  Jaunpils, Jaunpils novadsKristīne Liepiņa 26197178Muzeja apmeklējums ar 50% atlaidi
Jezufinovas muiža / Ārdavas muižaJezufinovas muižaMaija Krasnā 28 791 362Objekts apskatāms tikai no ārpuses. Kontrollapā zīmodziņu var iegūt muižas atvērtajā dienā ar vietējo tirdziņu. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #Jezufinovasmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Kazdangas pils un parksJaunatnes gatves 1, Kazdanga, Dienvidkurzemes novads  Kristīne Vītola 29103813Kazdangas pils akcijas dalībniekiem ir apskatāma no ārpus un muzeja darba laikā arī no iekšpuses. Kotrolzīmogu iespējams saņemt muzejā tā darba laikā. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #kazdangaspils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Kokneses viduslaiku pilsdrupasAizkraukles novads, Kokneses pagasts, "Kokneses parks"Lauma Āre 23379557Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklējums (ieejas maksa), naudas kalšana (ieejas maksa).
Krāslavas pils komplekss/ Krāslavas muižaPils iela 6, Krāslava  Tatjana Kozačuka, Ināra Dzalbe 26395176, 29185871Krāslavas pils kompleksa apmeklējums -pastaiga pa Krāslavas pils parku, skats uz Daugavas lokiem, Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju apmeklējums, iespēja pieteikt ekskursiju ar gidu, Krāslavas Amatniecības centra apmeklējums (iespēja pieteikt demonstrējumus un meistarklases), Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra un suvenīru veikala apmeklējums, Porcelāna leļļu galerijas apmeklējums, bērnu rotaļu laukums.
Krimuldas muižaRehabilitācijas centrs “Krimulda”, Mednieku ielā 3Dace Kursīte, Lauma Priedīte 29111619Koncerti. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #krimuldasmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Krustpils pilsRīgas ielā 216b, Jēkabpils  Ieva Aldiņa 27008136Pils apskate. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #krustpilspils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Kukšu muižaTukuma novads, Jaunsātu pagasts, Kukšas, "Kukšu muiža"Daniel Jahn 29205188Ekskursija, muižas apskate. Alternatīvā - Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #kuksumuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Lielplatones muižaLielplatones muiža, Lielplatone, Lielplatones pag., Jelgavas nov.Ingūna Pranka 27839959ekskursija, foto orientēšanās
Lielsptraupes pilsLielstraupes pils, Straupe, Straupes pagasts  Rudīte Vasile 29464946Pils apmeklējums. Alternatīvā - Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #lielstraupespils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Lielvircavas muižaLielvircava, Jelgavas novads  Roberts Grinbergs 26562114Ekskursija
Litenes muižaSkolas iela 2, Litene, Litenes pagasts, Gulbenes novads  Ilze Paidere 29204507Muižas apskate, piedāvātās aktivitātes. Alternatīvā - Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #litenesmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Lūznavas muižaPils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novadsIveta Balčūne 29390701Muižas un parka, izstāžu un pastāvīgās interaktīvās ekspozīcijas "Kerbedzs: Sekojot inženiertehniskajām idejām" apskate, koncertnotikumu apmeklējums, nodarbību pieteikšana www.luznavasmuiza.lv
Mālpils muižaPils iela 6, Mālpils  Anete Liekniņa 26360988Muižas apskate. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #malpilsmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Padures muižaPadure, Padures pagasts, Kuldīgas novadsJānis Lazdāns 29640028Meklēšanas spēle muižā Goosechase
Popes muižaPopes pamatskola, p/n PopeAnita Krūmiņa 2 6825367Ekskursija
Preiļu muižas komplekss un parksPreiļu muižas komplekss un parks – Daugavpils iela 53, Preiļi, TIC - Kārsavas iela 4, PreiļiIlona Vilcāne 25141858Pils, parka apskate, Tūrisma informācijas centra vai parka kafejnīcas “Pampūkas” apmeklējums (reģistrācijas saņemšanas vietas). Alternatīvā - Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #preilupils. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Rankas muiža"Rankas muiža", Rankas pagasts, Gulbenes novadsGunita Ābola 29435542Muižas apmeklējums par maksu
Spāres muiža (Talsu novads)Spāres muiža, p/n Spāre, Talsu novads  Tabita Kalniņa 28620076Ekskursijas muižā un parkā. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #sparesmuizatalsi. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Strazdes muiža"Strazdes muiža", Strazdes muiža, Strazdes pagasts, Talsu novads  Silvija Niķe 29480530Strazdes muižas parka apskate. Apceļotājiem jādodas pie Strazdes muižas parka kāda atpazīstamības objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #strazdesmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Stāmerienas pilsVecstāmeriena, Stāmerienas pagasts, Gulbenes novadsInga Lapse 26447952Stāmerienas pils apmeklējums ar uzdevumu
Tiņģeres muiža"Pils", Tiņģere, Īves pagasts, Talsu novads,Baiba Kalna 26324662Ekskursija pa muižu, fotosesija, pastaiga pa parku, grafikas darbnīca (iepriekš vienojoties).
Tukuma Pils tornisBrīvības laukums 19a TukumsAlfrēds Moseičuks 29327054Tukuma pilsētas vēstures ekspozīcijas apskate
Turaidas pilsTuraidas iela 10, Sigulda, Siguldas novads  Gunta Zaķīte 29384512Izstādes, ekspozīcijas, pils apskate. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #turaidaspils). Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Vadakstes muiža"Skola", Vadakstes pagasts, Saldus novads  Gundega Rozenberga 25619406Vadakstes muižas pils un Vadakstes vēstures krātuves apskate
Valmiermuižas parksDzirnavu iela 2, valmiermuiža Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #valmiermuizasparks. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Valtenberģu muižaParka iela 31, Mazsalaca, Mazsalacas novads  Vija Rozenberga 26519165Mazsalacas muzeja apmeklējums, muižas parka apskate
Varakļānu muižas pilsPils ielā 29, Varakļāni, Varakļānu novadsTerese Korsaka 29359242Izstādes, vēsturiskās ekspozīcijas, tematiskie pasākumi, foto sajūtu laboratorija "zaļā siena", 18.gs freskas un interjeri, gida pakalpojumi, telpu noma saviesīgiem pasākumiem, konferencēm un lekcijām.
Vārkavas muižaSkolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pagasts, Preiļu novadsInta Kivleniece 26543751Apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #varkavasmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Vecauces pilsAkadēmijas iela 11, Vecauces pagasts, Auces novadsInese Kaminska 29195959Pils apskate - izstādes, ekspozīcijas, ekskursijas 15.jūlijs Vēsturisko parku un dārzu dienas - orientēšanās Vecauces muižas parkā 28.jūlijs Vakara koncerts 28.oktobris Leģendu nakts
Vecmēmeles muižaVecmēmele, Mazzalves pagastsSandris Punculis 26436761Ekskursija Vecmēmeles muižā Kafijas pauze Mēmeles upes krastā Mazā laivošanas tūre pa Mēmeli (iepriekš piesakot)
Vecsalienas muižaČervonka, Vecsalienas pagasts, Augšdaugavas novadsJūlija Keiviša 20040144Pils apskate gida pavadība un meistarklase "Mīlestības vēstule"
Veselavas muižaVeselava, Cēsu novads  Emerita Gruzde 29247403Muižas apskate
Vērgales muižaVērgales muzejs, Vērgale, Vērgales pagasts  Signe Pucena/ Mirdza Sīpola 29817180Objekts brīvi apskatāms jebkurā laikā no ārpuses. Muzejs darbojas no otrdienas līdz sestdienai plkstn.10:00 – 13:00, apmeklējot muzeju, iespēja iegūt reģistru kontrollapā. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #vergalesmuiza). Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Vilces muižaSkolas iela 6, Vilces pagasts, Jelgavas novadsAnnija Krustozoliņa 26351169Ekskursija gida pavadībā, individuāla pastaiga Vilces dabas parkā. Alternatīvā - apceļotājiem jādodas pie objekta un ar kontrollapā atrodamo LPMA logo jānofotografējas objekta fonā. Fotogrāfija jāievieto savā sociālajā Facebook kontā, kur izveidojat speciālu fotogaleriju ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojat vienu fotogrāfiju no katra objekta, pievienojat apmeklētā objekta nosaukumu un atzīmējat ar #lpma, #apceloLatvijaspilisunmuizas2023 un #vilcesmuiza. Kontrollapā pašrocīgi pie apmeklētās pils, muižas atzīmējat #LPMA (lai noslēgumā varam pārbaudīt datu ticamību).
Villa Hochheim (Talsu novada muzejs)K.Mīlenbaha iela 19, TalsiLaura Ratniece 25780898Orientēšanās spēle "SIMTS" dendroloģiskajā parkā
facebookcoverapcelosim-latvijas-pilis-un-muizas-2.jpg a4apcelosim-latvijas-pilis-un-muizas.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top