Pilkalnes muiža

Pilkalnes muiža, Pilkalne, Pilskalnes pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5110

Pilkalnes muižas kungu māja gāja bojā 20.gs. 60.gados. Muižas apbūves centru veido kalpu dzīvojamā ēka, saimniecības ēkas un klēts – kalte, kurā saglabājusies unikāla graudu žāvēšanas krāsns. Apbūvi iekļauj skaists, kopts parks ar dižkokiem. Pirms aptuveni 30 gadiem uz Pilkalnes muižas kompleksu atnāca dzīvot Tomsonu ģimene. Teju no drupām viņi atjaunoja senās ēkas un vēl aizvien to dara, un nu te brauc tie, kam patīk senas saimniecības lietas aplūkot un stāstus par tām paklausīties.

Pilkalnes muiža jau izsenis lepojas ar savu īpašo plauktu graudu kalti un Irmas Tomsones garšīgajiem cienastiem, ja savu vizīti pieteiksiet kaut brīdi iepriekš, Pilkalnes muižā var arī pārgulēt.

Foto - Māra Bitāne

mara-bitane-pilkalnes-muiza-2.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-5.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-6.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-1.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-3.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-4.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-7.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-8.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-9.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-11.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-10.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-12.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-13.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-14.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-15.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-16.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-17.jpg mara-bitane-pilkalnes-muiza-18.jpg mara-bitane-pilnaklnes-muiza.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top