Bišu namiņš Skrīveros

Ziedu iela 4a, Skrīveri, Skrīveru pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5125

Bišu namiņi ir izplatīti daudzās valstīs. Viena no tām ir Ukraina. Tiek uzskatīts, ka ideja par bišu namiņiem apiterapijai dzimusi tieši tur. Tomēr Latvijā šādi namiņi vēl ir retums. Biškopis ar vairāk nekā 55 gadu pieredzi Voldemārs Dzerkalis šādu bišu namiņu 2019. gadā ierīkoja savā dravā Skrīveros. Viņš atklāj, ka šodien zem viņa spārna ir jau 60 bišu saimes.

Zināms, ka bitēm un dažādiem to produktiem piemīt dziedinošas spējas. Gulēšana uz bitēm atslābina visu ķermeni un ļauj atpūsties no visām ikdienas raizēm. Guļot bišu gultās, iespējams saklausīt bišu sanoņas smalkās vibrācijas un sajust telpā virmojošo propolisa smaržu.

Gulēšana bišu gultās palīdz ārstēt daudzas slimības, piemēram, astmu, tuberkulozi, tāpat arī dažādas smagas saslimšanas. Vienlaicīgi bišu namiņā Skrīveros gulēt bišu gultās var divi cilvēki. Bitenieks Voldemārs stāsta, ka vislabāk sevi var dziedināt, ja bišu gultā noguļ vismaz pusstundu, vēl labāks rezultāts gūstams – ja gultā tiek pavadīta stunda vai divas. Un tā šo gulēšanu uz bitēm vajag atkārtot vismaz septiņas līdz astoņas reizes.

bisu-namins-skriveros-13.jpg bisu-namins-skriveros-2.jpg bisu-namins-skriveros-6.jpg bisu-namins-skriveros-4.jpg bisu-namins-skriveros-5.jpg bisu-namins-skriveros-10.jpg bisu-namins-skriveros-14.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top