Iepazīsti Iršu muižas klēti - magazīnu!

17.02.2023

magazina1.jpg „Vēl viens sakopts pagasta stūrītis!” – priecājas vietējie, jo pavisam īsā laikā Iršu klēts pagalms un ēka kļuvuši par iecienītu atpūtas un apskates vietu.

Pagājušajā gadsimta 70. gados ēka bijusi iekļauta vietējo kultūras un vēstures pieminekļu sarakstā. Iršu pagasta ļaudis ir apņēmības pilni celt godā senatnes mantojumu, turpinot pagātnes liecību izpēti un meklējot jaunas idejas tūrisma attīstībai. Padomju gados muižas klētī darbojusies galdniecība, tā izmantota kā saimniecības ēka un noliktava, bet tagad, iegūstot jaunu veidolu, kļūs par vietu, kur izpausties kultūras aktivitātēm un pulcināt tūristus.

Magazīnas atjaunošana sākta 2021.gada jūnijā, un vairāk nekā pusgadu notika vērienīgi remontdarbi, ņemot vērā izpētes rezultātus, un pēc iespējas vairāk saglabājot senatnīgās divstāvu mūra ēkas autentiskumu.

Iršu muižas klētij atjaunota jumta koka konstrukcija un uzlikts jauns jumta segums. Ar īpašu rūpību saglabātas un restaurētas klēts divsimtgadīgās durvis, kurās labi pamanāmas vēstures pēdas – kaltās naglas.

Pirmajā stāvā telpa sadalīta divās daļās. Vienā telpas daļā izvietota Iršu pagasta vēstures ekspozīcija, bet otrā konferenču zāle 50 apmeklētājiem.

Tāpat kā ēkas pirmsākumos, uz otro stāvu izveidotas kāpnes. Otrajā stāvā skatāma unikāla vēstures liecība – maisu pacelšanas rats, kas lieliski saglabājies no muižas laikiem. Pateicoties stikla griestiem, vēsturiskais eksponāts ir aplūkojams arī no pirmā stāva.

Šobrīd Magazīnā aplūkojamas divas Pļaviņu mākslas skolas izstādes: 1. stāvā Pļaviņu Mākslas skolas audzēkņu keramikas darbu izstāde “Ziemassvētku gaismiņas”, 2. stāvā Pļaviņu mākslas skolas 2022. gada absolventu noslēguma darbu izstāde.

Izstādes skatāmas katru darba dienu (vēlama iepriekšēja pieteikšanās) 8:00- 17:00, brīvdienās -tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni 26377731, līdz 28. februārim.

magazina.jpg magazina1.jpg magazina11.jpg magazina12.jpg sdfdgdgdf.jpg ipf-kap-2022-178-min.jpg ipf-kap-2022-163-min.jpg ipf-kap-2022-169-min.jpg ipf-kap-2022-175-min.jpg ipf-kap-2022-170-min.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top