Aizkraukles novads Starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2024”

07.02.2024

.

No 2.-4. februārim Ķīpsalā norisinājās Starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2024”. Izstāde kopā pulcēja 342 uzņēmumus un to pārstāvjus no 34 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Gruzijas, Itālijas, Melnkalnes, Kipras, Spānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Turcijas, Ukrainas, Polijas u.c.

30 gadu jubilejas zīmē “Balttour” apmeklētāji varēja iepazīt aktuālākos Latvijas tūrisma maršrutus un atpūtas iespējas novados, izdevīgi iegādāties ceļojumus un uzzināt par vilinošiem ārzemju tūrisma galamērķiem un iespējām. Interesenti varēja baudīt arī novadu garšas un piedalīties aizraujošās aktivitātēs. Šie ir ne tikai svētki ceļotājiem, bet arī satikšanās prieks tūrisma profesionāļiem no visas Latvijas, lai pārrunātu un diskutētu par aktualitātēm nozarē un iniciētu jaunas kopprojektu idejas.

Šogad izstādē piedalījās visi Latvijas reģioni. Aizkraukles novads bija pārstāvēts divos stendos – Zemgales Tūrisma asociācijas un Aizkraukles novada stendā. Izstādes laikā novada tūrisma speciālistes apmeklētājus aicināja iepazīt Aizkraukles novadu, stāstot par atpūtas iespējām un daudzveidīgajiem apskates objektiem. Interesentiem bija pieejamas Aizkraukles novada tūrisma kartes, lielāko pasākuma plāns 2024. gadam, vairāki tematiskie  tūrisma maršruti, kā arī novada tūrisma uzņēmēju bukleti un informācija par jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem. Šogad īpašā maršrutā “Zelta ceļš” tika iekļauti objekti, kas bija konkursa “Zemgales tūrisma gada balva 2023” finālisti un nomināciju ieguvēji. Detalizētāka informācija par tūrisma objektiem un pakalpojumiem novadā pieejama 2023. gadā izdotajos apvienību informatīvajos materiālos, kā arī nesen izdotajā Zemgales plānošanas reģiona bukletā “Zemgale aicina!”.

Aizkraukles novada stendā visas trīs dienas bija iespēja degustēt vietējo uzņēmēju sarūpētos gardumus – kliju pīrādziņus no biedrības “Baltaine” Radošās mājas, saldos riekstiņus no “Klidziņas” konditorejas, kā arī gardās “Skrīveru saldumu” un “Skrīveru pārtikas kombināta” konfektes. Īpašs prieka mirklis bija  tiem stenda apmeklētājiem, kas te sastapa Skrīveru mājas saldējuma pārstāvjus ar dažādu garšu saldējuma degustāciju. Tāpat laimīgajās stundās bija iespēja piedalīties īpašā viktorīnā, atbildot uz sagatavotiem video un foto jautājumiem par Aizkraukles novadu. Viktorīnas dalībnieki saņēma novada uzņēmēju un pašvaldības sagatavotas pārsteiguma balvas, kas iepriecināja un ļoti patīkami pārsteidza ikvienu dalībnieku.

Zemgales Tūrisma asociācijas stendā vienkopus Zemgales reģiona piedāvājumu reklamēja Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas un Jēkabpils pašvaldības, popularizējot nesen izstrādātos “Zemgale aicina!” maršrutus, kopīgo reģiona pasākuma plānu un asociācijas biedru piedāvājumus. No Aizkraukles novada savu piedāvājumu reklamēja 2023. gada Zemgales tūrisma gada balvas ieguvēji Likteņdārzs un “Skrīveru mājas saldējums”. Īpašs pagodinājums bija Zemgales stenda darbinieku un uzņēmēju tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Tūrisma nodaļa sirsnīgi pateicas Aizkraukles novada tūrisma uzņēmējiem un visiem sadarbības partneriem par atbalstu aktivitāšu nodrošināšanā, lai kopīgi radītā noskaņa izstādes stendā iedvesmotu ceļotājus par savu nākošo brīvdienu galamērķi izvēlēties Aizkraukles novadu un vilinātu iepazīt tās kolorīto tūrisma piedāvājumu!

Trīs dienās izstādi apmeklēja 21 725 ceļotmīļi, no kuriem 4300 bija tūrisma profesionāļi. Izstādi organizē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA), norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Paldies visiem izstādes apmeklētājiem un pasākuma organizatoriem par lieliskajiem svētkiem gan ceļotājiem, gan tūrisma speciālistiem! Bija patiess prieks būt kopā un piedzīvot jaunas satikšanās!

Nākamā starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour” notiks 2025. gadā no 7. līdz 9. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

 

Informāciju sagatavoja Aizkraukles novada pašvaldības Tūrisma nodaļa

 17.jpg

4.jpg 6.jpg 5.jpg 11.jpg 3.jpg 2.jpg 7.jpg 16.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 23.jpg 18.jpg 15.jpg 13.jpg 20.jpg 22.jpg 12.jpg 19.jpg 17.jpg 24.jpg 21.jpg 14.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top