Skrīveru Pārtikas Kombināta garšu vilinājums

spk.jpg

Šķiet, ka ikviens, izdzirdot Skrīveru vārdu, uz mēles sajūt neaprakstāmo un unikālo piena konfekšu - gotiņu garšu. Un ne velti, jo Skrīveru Pārtikas kombināta konfekšu garšu ir izjutušas vairākas paaudzes- tā paliek nemainīga un autentiska.

Turpinot rakstu sēriju #AtklājAizkrauklesnovadu, šomēnes virtuāli ceļojam pie Aizkraukles novada uzņēmējiem, kuri cītīgi un radoši rada ne tikai gardumus, bet arī lielisku pieredzi tūristiem no tuvākām un tālākām vietām, nesot novada vārdu pasaulē ar unikālām garšām.

Skrīveru Pārtikas Kombināts tika dibināts 1956. gada 27. oktobrī, vienā no Skrīveru skaistākajām vietām, starp Meteņu un Lūka pakalniem, Dīvajas upītes krastā. Šī vieta jau pirmskara Latvijā daudziem bija pazīstama, jo te darbojās Zaula Spirta brūzis un ūdensdzirnavas.

1957. gada janvārī tieši šeit tika sākta ražot pirmā konfekte “Gotiņa”. Konfekšu receptūra tika papildināta un uzlabota kombināta laboratorijā no pirmsākumiem vairākus desmitus gadu. Skrīveru “Gotiņas”, ražotas Skrīveru Pārtikas Kombinātā, zināja visi, un ne velti tās tika dēvētas par gardākajām un pieprasītākajām konfektēm gan Latvijā, gan ārpus tās.

Mainoties situācijai un laikiem, 2005.gadā Skrīveru Pārtikas Kombinātā iestājās dīkstāve, taču jau 2011. gadā, pateicoties Lūšu ģimenei, darbība tika atsākta. Konfekšu ražošanā tiek izmantotas 1959. gada autentiskās receptes. Tam apliecinājums ir kultūras zīme ''Latviskais mantojums'', kas Skrīveru Pārtikas Kombinātam tika piešķirta 2015. gada nogalē. To pasniedz uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem

Viens ir dzirdēt un lasīt, taču pavisam kas cits — izbaudīt un pārliecināties pašam, kā top slavenās konfektes “Gotiņa” un leģendārā “Krējuma pagale” un kā tā garšo, tikko gatavota. Skrīveru Pārtikas kombināts aicina ģimenes, skolēnu grupas vai jebkuru kārumnieku, kam garšo konfekte “Gotiņa”, gardās un izzinošās ekskursijās uz vecāko, joprojām darbojošos, konfekšu “Gotiņa” fabriku visā Ziemeļeiropā.

Ciemošanās fabrikā ir lieliska iespēja sajust vēstures elpu un bērnības garšu vietā, kur konfektes “Gotiņa” top jau sešdesmit piecus gadus. Ekskursija ir lieliska iespēja plašās telpās izzināt uzņēmuma vēstures līkločus, apskatīt konfekšu “Gotiņa” papīriņu kolekciju un sendienu darbarīkus. Viesiem ir iespēja ietīt un sasaiņot savas konfektes līdzņemšanai un, kad konfekšu tīšanas prasmes apgūtas, tikt pie sertifikāta, kas to apliecina.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top