Izbraucieni ar kuģīti "Gulbis" Koknesē

07.06.2023

baneris.jpg

Laika prognoze vēsta, ka drīzumā temperatūras stabiņš atkal celsies augšup, iepriecinot mūs ar saulainiem un vasarīgiem laikapstākļiem, tādēļ ir laiks plānot aktivitātes uz ūdens, lai vasaru izbaudītu pilnvērtīgi. Jūnijā stāstu sērijā #AtklājAizkrauklesnovadu vēstīsim par atpūtas iespējām uz ūdens.

Mūsu novads lepojas ne tikai ar likteņupes Daugavas līdzās plūšanu teju visā novada garumā - Pērses dažādā daba, Aiviekstes krāces, Dienvidsusējas un Mēmeles pirmatnīgums un citu upju un ezeru valdzinājums karstajās vasaras dienās iepriecina gan novadniekus, gan viesus.

Novadā ir vairākas vietas, kur nomāt laivas, izbraukt ar kuģīšiem, vizināties ar katamarāniem un laiski laisties pa straumi SUPa mugurā. Vaicāsiet – kur? Šī mēneša garumā kopā tās atklāsim, lai vasaras piedzīvojumi Aizkraukles novadā atmiņās paliktu vēl ilgi!

gulbis.jpg

Kuģītis Gulbis savu ceļu pa likteņupi Daugavu ir uzsācis 2021. gada 1. maijā. Tā ir lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu audiogida pavadībā izbraucienā “Likteņupes likteņstāsti”.

Ikvienam ir iespēja doties interaktīvā vēstures iepazīšanas izbraucienā pa Daugavu, maršrutā: Likteņdārzs – Kokneses luterāņu baznīca – Likteņdārza amfiteātris – Pērses upe – Kokneses pilsdrupas – Likteņdārzs.

Brauciena laikā, ar audiogida palīdzību, var noklausīties interesantus stāstus par vietējo apkārtni, vēsturiskiem notikumiem un kultūrvēstures objektiem. Audiogids pieejams 4 valodās.
Uz kuģīša vienlaikus var atrasties 20 pasažieri un kapteinis.
Kuģītim ir jumts, transformējamas sienas, kā arī apsilde, kas ir lieliski, ja izbrauciena laikā ir lietus vai vēss laiks. Izbraucieni tiek piedāvāti no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Kuģītis pieejams arī organizētām skolēnu un tūristu grupām, kooperatīviem pasākumiem, dažādu svinību un kāzu rīkošanai.

Šajā sezonā Likteņdārzā kuģītim “Gulbis” ir piebiedrojusies Kafejnīca Baltais Gulbis. Kafejnīcā iestiprināties pēc izzinošas pastaigas pa Likteņdārzu, kā arī paņemt gardumus līdzi, lai izbrauciens ar kuģīti būtu vēl aizraujošāks.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top