Likteņdārzs

Sala, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Tas iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē.

Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Tautas dārzu veido ābeļu aleja un bruģakmens ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, jaunatklātais Saieta nams , Virtuālā ekspozīcija un Lielais kalns. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Ikvienu sagaida Sirdsakmens un citi objekti. Likteņdārzu iecienījuši ekskursanti, ģimenes un kāzinieki. Te notiek arī kultūras un atpūtas pasākumi.

Draugu alejā ik ieklātais bruģakmens ir ziedojums, kas veltīts kādam cilvēkam. Šie tūkstošu tūkstoši iegravēto vārdu simbolizē mūsu tautas kopību pagātnē, tagadnē un nākotnē. 

Draugu aleja ir ceļš, kas ved uz Likteņdārza sirdi – amfiteātri. Draugu aleju ieskauj 77 ābeles, ar kuru stādīšanu 2008. gadā sākās Likteņdārza veidošana. Katra ābele ir veltījums kādam Latvijas cilvēkam, ģimenei vai dzimtai. Ceļu klāj granīta bruģakmeņi ar iegravētiem Likteņdārza atbalstītāju vārdiem. Aleja ir 200 m gara un 8 m plata, to veidos 113 tūkstoši akmeņu.

 Divas reizes gadā – uz Lieldienām un uz valsts svētkiem 18. novembrī – aleju papildina ar saziedotiem bruģakmeņiem. Tajā jau ieklāti 30 00 bruģakmeņi. Ikviens var palīdzēt veidot Draugu aleju, nopērkot bruģakmeni un uzdāvinot to sev vai saviem ģimenes locekļiem un draugiem!

Ieraksti sevi Likteņdārzā!

 

Izbraucieni ar elektromobiļiem "Impresso"

Izbraucieni ar elektromobiļiem ir atraktīvs veids, kā apskatīt Likteņdārza skaistākās vietas videi draudzīgā veidā. Tas ir ērts pārvietošanās veids tiem, kuri negrib vai nevar lielus attālumus mērot ar kājām.  Transportlīdzekļu pārvietošanās ātrums 10-15 km/h.

Norēķini ar karti un skaidrā naudā.

Elektromobiļu pakalpojumi pieejami no 1.maija līdz 15. oktobrim.


Maijā elektromobiļi pieejami 01.05.,04.05., sestdienās un svētdienās no pulksten 10 līdz 18; Jūnijā elektromobiļi ir pieejami katru dienu no pulksten 10 līdz 18;

Jūlijā un augustā elektromobiļi ir pieejami no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19;

Septembrī elektromobiļi pieejami sestdienās un svētdienās no pulksten 10 līdz 18;

Oktobrī elektromobiļi ir pieejami pirmo trīs nedēļu nogalēs no pulksten 10 līdz 17.

 

Elektromobiļa noma bez vadītāja Likteņdārza teritorijā:

Elektromobilim bez jumta:

 • 1 elektromobilis – maks. 4 personas
 • minimālais nomas laiks – 1h
 • Maksa: 20.00 EUR

 

Elektromobilis ar jumtu:

 • 1 elektromobilis – maks. 4 personas
 • minimālais nomas laiks – 1h
 • Maksa: 25.00 EUR

 

Elektromobilis ar jumtu:

 • 1 elektromobilis – maks. 6 personas
 • minimālais nomas laiks – 1h
 • Maksa: 30.00 EUR


liktendarzs-amfi.jpg liktendarzs-daugava-amfiteatris.jpg liktendarzs-akmeni.jpg liktendarzs-cilveki.jpg liktendarzs-terase.jpg
Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs Likteņdārzs

Piedāvājumi

 • youtube
 • facebook
 • instagram
 • Aizkraukles novads

<>
back to top