Dodies pavasarīgās pastaigās pa Kokneses dabas taku un parku!
Aprīlis mūs lutina ar saulainu un siltu laiku, savukārt mēs Jūs iepriecinām ar idejām un ieteikumiem pavasarīgo pastaigu baudīšanai Aizkraukles novadā, stāstu sērijā #AtklājAizkrauklesnovadu.
Kokneses dabas taka vedina mirkli apstāties un baudīt visskaistākās dabas gleznas, ūdens tuvumu un senatnes mantojumu. Takas pilnais garums ir gandrīz seši kilometri un tā ved gar Daugavas un Pērses krastiem un savieno Kokneses parku un Likteņdārzu. Pastaigā pa dabas taku var doties no jebkuras sevis izvēlētas vietas, kas vijas cauri Kokneses parkam. Takā izveidotas laipas, tiltiņi, informācijas stendi un norādes. Mainoties gadalaikiem, dabas taka atklāj savu vienreizējo krāšņumu un aicina doties ceļā. Pavasarī īpaši jūtama dabas atmošanās - čivina putni, plaukst pumpuri, takas malās zied dažādi ziedi - vizbulītes, purenes, anemones.
Kokneses parku kā muižas parku izveidoja tās īpašnieku baronu Lēvenšternu dzimta 19. gadsimtā pie Kokneses pilsdrupām. Parku īpaši uzposa, sagaidot Krievijas caru Aleksandra I un Aleksandra II vizītes. Pēc šīm vizītēm parks nedaudz panīka, bet tika no jauna labiekārtots saistībā ar jaunās muižas pils būvniecību, kuras laikā 1900. gadā arī izbūvēja jaunu ceļu uz muižu un parku ar šobrīd vēl apskatāmajiem vārtu stabiem. arkā apskatāmi dažādi koktēlniecības darbi. Parka dižākā skulptūra ir 11 m augstā, tēlnieka Ģirta Burvja veidotā koka skulptūra "Mūžībai". Kokneses parkā aug gan vietējo, gan svešzemju koku sugas, apmeklētājus priecē daudzveidīgās, reti sastopamās savvaļas puķes. Lai atgādinātu par zudušo ainavu, vienā no parka dīķiem izveidots Pērses ūdenskrituma atveids, kas brīvi pieejams apskatei gan pa dienu, gan ir izgaismots vakara un nakts stundās. Parkā apskatāmi dažādi koktēlniecības darbi. Parka dižākā skulptūra ir 11 m augstā, tēlnieka Ģirta Burvja veidotā koka skulptūra "Mūžībai". Vēstures mīļotājus interesēs apskatīt zviedru laika riņķa krustus un čuguna lielgabalus.