Dabas objekti Koknesē #AtklājAizkraukli

07.06.2022

1.jpgBeidzot laikapstākļi mūs lutina - spīd saule, gaisa temperatūra ir iesilusi nu jau pāri divdesmit grādiem, aicinot ģērbties plānāk, malkot kādu atspirdzinošu dzērienu un basām kājām doties pļavā, sajūtot vēso, pēc vasaras tik ļoti alkstošo zemi...

Jūnijs ir izcils mēnesis, lai dotos dabā. Doties dabā aicina ne tikai Zemgales Plānošanas reģions / Zemgale Planning Region ar akciju "Zemgale aicina", bet arī mēs, turpinot jau piekto akcijas #AtklājAizkraukli mēnesi.

Šajā mēnesī aicinām iepazīt senās Hanzas pilsētas dabas vērtības un bagātības, kuras noteikti apmeklēt un izbaudīt jau nākamreiz, kad dosies uz Koknesi!

 • Kokneses parks veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Kokneses parkā aug gan vietējo, gan svešzemju koku sugas, apmeklētājus priecē daudzveidīgās, reti sastopamās savvaļas puķes. Lai atgādinātu par zudušo ainavu, vienā no parka dīķiem izveidots Pērses ūdenskrituma atveids, kas brīvi pieejams apskatei gan pa dienu, gan ir izgaismots vakara un nakts stundās. Parkā atradīsiet daudzus koktēlniecības darbus. Parka dižākā skulptūra ir 11 m augstā, tēlnieka Ģirta Burvja veidotā koka skulptūra "Mūžībai". Vēstures mīļotājus interesēs apskatīt zviedru laika riņķa krustus un čuguna lielgabalus.
 • Kokneses dabas taka vedina mirkli apstāties un baudīt visskaistākās dabas gleznas, ūdens tuvumu un senatnes mantojumu. Kokneses dabas taku iemīļojuši gan nesteidzīgas atpūtas baudītāji- ģimenes ar bērniem, gan aktīva dzīvesveida piekritēji un velotūristi. Pastaigā pa dabas taku var doties no jebkuras sevis izvēlētas vietas, kas vijas cauri gleznainajam Kokneses parkam. Ejot cieši blakus Daugavas tecējumam, ieklausoties dabas un ūdens melodijās, nonāksiet Likteņdārzā.
 • Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Tas iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Likteņdārzu iecienījuši ekskursanti, ģimenes un kāzinieki.
 • Pastmuižas Velnakmens ir viens no plašāk pazīstamajiem mitoloģiskajiem akmeņiem Latvijā. Akmens sastāv no divām daļām: lielākās daļas garums 3.5m, platums 3.1m, augstums 0.9 – 1.9m. Lai arī objekts ir tradicionāli vienskaitlī, tomēr šeit ir divi dažādi akmeņi, kurus tradīcija uzskata par vienu. Attālums starp lielāko un mazāko akmeni – 3,15 m. Apkārtējie lauki ļoti akmeņaini, vietām nelielu akmeņu kaudzes. Velnakmens atrodas vecās Rīgas – Daugavpils šosejas malā, telšu vietas „Senči” tuvumā.
 • Latvijā ir divi Velnozoli - viens no tiem atrodas netālu no Kokneses. Ozola apkārtmērs 4,72m un pēc skata tas ir ārkārtīgi interesants. Pēc teikām, Velns sēdējis ozolā un lēcis garāmbraucējiem ratos. Ozols atrodas Kokneses – Krapes lielceļa kreisā pusē, dažus metrus no brauktuves.
  Foto - Aizkraukles novada tūrisma nodaļas arhīvs, Spectūrisms   4.jpg 3.jpg 1.jpg 2.jpg 5.jpg
   • youtube
   • facebook
   • instagram
   • Aizkraukles novads

   <>
   back to top