Darbojies radoši Aizkraukles novadā- Zandas Rageles keramikas darbnīca

17.08.2023

serijas.jpg

Māls – tik nozīmīgs un aktuāls dabas materiāls! Darbošanās ar mālu nomierina un ļauj uz mirkli aizmirsties no ikdienas rūpēm. Radošajā procesā darbojas roku muskuļi, veidojot formas, rakstus un dekorus… Kurš gan nevēlētos izveidot savu māla izstrādājumu, tajā ievijot labas domas, radošas idejas un piešķirot unikālu, māksliniecisku veidolu…

Darboties ar mālu, veidojot keramikas izstrādājumus, Aizkraukles novadā ir iespējams! #AtklājAizkrauklesnovadu rakstu sērijas ietvaros, turpinām atklāt vietas, kur darboties radoši. Šodien – darbojoties ar mālu Neretas pusē.

Keramiķes Zandas Rageles darbnīca Neretā atrodas skaistā, ainaviskā vietā – Dienvidsusējas krastā. Keramiķe strādā tikai ar rokām un veidot māla podus, traukus, vāzes un dažādus suvenīri, cenšoties ievērot sēļu keramikas tradīcijas.

Keramiķe darbojas brīvi, interpretējot un bieži vien neievērojot ierastos keramikas standartus. Keramikas darbiņu veidošanai netiek izmantota tradicionālā ripa vai ķipēšanas metode. Meistarklase pie Zandas ir par radošumu, saplūšana ar dabu, mālu un apkārt augošajām zālītēm. Keramiķes izmatoto metožu klāstā ir “ielāpu”, augu nospiedumu, māla “desiņu” tehnika un izliešana ģipša formās. Katrs savās radošajās darbībās šeit var izpausties pēc labpatikas.

Zanda vada meistarklases, kurās apmeklētāji, iesaistoties darba procesā, apgūst darba iemaņas un izgatavo māla priekšmetus, bet pēc apdedzināšanas divu nedēļu laikā kļūst par to lietotājiem.

Gan ekskursija darbnīcā, gan radošā darbošanās ir jāpiesaka iepriekš.

+371 28685585

“Kalna Gribacāni”, Neretas pagasts, Aizkraukles novads

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top