Nogaršo "Drunkas" stipros dzērienus Skrīveros

09.05.2023

drunka.jpg

Aizkraukles novads lepojas ar savu dažādību – te var atrast gluži vai visu, ko sirds kāro. Un ne tikai sirds un dvēsele, bet arī kārais zobs, jo novadā ir daudz uzņēmīgu cilvēku, kas ar saviem gardajiem darinājumiem priecē ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī tūristus no tuvākām un tālākām pasaules malām.  

Turpinot stāstu sēriju #AtklājAizkrauklesnovadu, maijā vēstīsim par vietām, kur Aizkraukles novadā degustēt dažādus gardumus. Reiz kāds gudrs cilvēks ir teicis, ka “Gadus un izdzertās vīna glāzes nekad nevajadzētu skaitīt”, tad nu mēs arī to aicināsim ievērot, dodoties aizraujošā garšu ceļojumā uz Skrīveriem, lai nogaršotu lieliskos “Drunkas” dzērienus!

“Drunka” * ir alkohola ražošanas uzņēmums, kas gatavo vīnus un stipros dzērienus.

Produkta radīšanas cikls sākas no “Drunkas” ābeļdārza, ogām, rabarberiem -  no sēkliņas līdz gataviem  vīniem, degvīnam. Upenes, avenes, jāņogas, cidonijas, pīlādži ir atdevuši dzērieniem savu krāsu, garšu,  sasmēlušies degvīna stiprumu un kļuvuši par “Drunku”. Destilāts tiek gatavots no ābolu vīna, kuram kādu brīdi tiek ļauts atpūsties ozolkoka mucās, lai iegūtu kalvadosa garšu un krāsu.

“Drunka” atrodas pašā gleznainākajā vietā Skrīveros pie likteņupes Daugavas, šosejas Rīga – Daugavpils malā un no laukakmeņiem celtajā vecajā “Kalnakrogā”. Tiek plānots  ražošanu pārcelt uz šo vēsturisko ēku, taču jau tagad “Kalnakrogs” var lepoties ar mākslinieciskajiem apgleznotajiem logiem. No otrā stāva loga uz Daugavas rāmo plūdumu nolūkojas “Kalnakroga” bijusī saimniece Natālija, ieklausās lielceļa skaņās, vēro un priecājās par rosību krogus ēkā.

Interesenti ar lielāko prieki tiek gaidīti ciemos vasarā, lai  piedāvātu dažādās “Drunkas” garšas, īpašo spēka zupu, aplūkotu apgleznotos logus, ieklausītos  stāstā par “Drunkas” tapšanu un “Kalnakroga” vēsturi.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top