Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Pērses iela 2, Rīga, Latvija, LV-1011

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mērķis ir palīdzēt augt uzņēmumiem, sākot no labas un perspektīvas idejas līdz pat pasaules līmeņa atpazīstamībai eksporta tirgos. LIAA piedāvā atbalstu uzņēmējiem, kas meklē noieta tirgus ārvalstīs un aicina izmantot aģentūras piedāvātos pakalpojumus – dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs un apmeklēt eksporta seminārus. Investīciju piesaistes jomā LIAA veicina uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu normatīvo aktu izstrādi, kā arī iestājas par stabilu nodokļu politiku, kvalificēta darbaspēka, infrastruktūras un atbalsta instrumentu pieejamību.

Par pakalpojumiem, iespējām attīstīt uzņēmējdarbību un saņemt atbalstu konsultējam attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta klātienē Klientu apkalpošanas nodaļā (Pērses ielā 2). Vispusīgu informāciju par uzņēmējdarbību Eiropas Savienībā var iegūt ar Eiropas Biznesa attīstības tīkla palīdzību, kas darbojas LIAA struktūrā. Reģionos LIAA sniedz pakalpojumus 12 biznesa inkubatoros un 5 atbalsta vienībās, nodrošinot iespēju uzņēmējiem iesaistīties 6 mēnešu pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmā, kuras maksimālais ilgums ir līdz 4 gadiem. Savukārt Rīgā darbojas Radošo industriju biznesa inkubators. Biznesa inkubatoru programma orientēta uz tiem biznesa uzsācējiem, kuriem ir mērķis strauji augt un eksportēt savas preces vai pakalpojumus.

Par savu uzdevumu uzskatām arī rūpes par Latvijas tūrisma piedāvājuma pievilcību ārvalstīs. Lai to popularizētu un nestu valsts vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, esam radījuši zīmolu "Magnetic Latvia". LIAA galvenais uzdevums tūrisma jomā ir popularizēt Latviju ārvalstīs kā lielisku galamērķi, kā arī stimulēt vietējā tūrisma attīstību.

LIAA aktualitātēm latviešu valodā iespējams sekot līdz sociālajos tīklos https://www.facebook.com/LIAAL... un https://twitter.com/LIAALatvija, bet angļu valodā https://www.linkedin.com/compa... un https://www.instagram.com/magn...

Sadarbību ar ārvalstu uzņēmumiem palīdz veidot LIAA ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkls, kas vienlaikus mūsu uzņēmumiem kalpo kā tilts uz citu valstu tirgiem – Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Lielbritāniju, Zviedriju, Dāniju, Dienvidkoreju, Franciju, Japānu, Krieviju, Baltkrieviju, Ķīnu, Nīderlandi, Norvēģiju, Somiju, Ukrainu, Vāciju un Austriju. Savukārt Briselē ir izveidota LIAA Inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecība.

Kopš dibināšanas 1993. gadā esam apvienojuši prātus un idejas, lai veicinātu Latvijas izaugsmi, pielāgojot  valsts atbalsta instrumentus uzņēmēju patiesajām vajadzībām un šādi palīdzot Latvijas precēm un pakalpojumiem atrast ceļu eksporta tirgos. Strādājot pie ārvalstu investīciju projektu īstenošanas, stimulējam straujāku valsts attīstību, lai palīdzētu tapt un augt jauniem uzņēmumiem. Ne mazāk nozīmīgs LIAA darbības virziens ir sekmēt inovatīvu produktu attīstību, atbalstot jaunuzņēmumus un zinātnes komercializācijas projektus. Esam centušies iet kopsolī ar globālajām tendencēm, izvērtējot savas darbības efektivitāti un salīdzinot to ar pasaules labāko praksi, lai mūsu darbā iedzīvinātu arvien jaunas metodes. Tas nav palicis bez novērtējuma – LIAA ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, iegūstot Pasaules klases aģentūras (World Class Agency) statusu. Mūsu vīzija ir kļūt par labāko uzņēmēju servisa institūciju Ziemeļeiropā, piedāvājot ātrus un radošus pasaules līmeņa atbalsta risinājumus.

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top