Vecmēmeles muiža

Vecmēmele, Mazzalves pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5133

Vecmēmeles muižas kungu māja celta 19.gs. otrajā ceturksnī, pārbūvēta 19.gs. 70. gados. Tās interjera apdarē dominēja vienkāršotas formas, piemēram, sienām un arī griestiem izmantoti gleznojumi, kas imitēja koka konstrukcijas. Vecmēmeles muižas īpašnieki gadu gaitā bieži mainījušies. No ēkas kompleksa saglabājusies kungu māja, kalpu lejas māja, galdnieka māja, divi pagrabi un labības klēts, kā arī rijas uz staļļa mūri. Vecmēmeles muižu atjauno un par pierobežas tūrisma objektu – vienlaikus muižas muzeju un viesu namu veido divi uzņēmīgi rīdzinieki – Inga Dundure un Sandris Punculis.

Muiža tiek atjaunota. Tūristu lielākiem un mazākiem bariņiem Vecmēmeles muižā visu izrādīs, atklās noslēpumaino barona seifu, Sandris arī būs priecīgs, ja uzdāvāsiet viņam kādas ar Vecmēmeles muižas ēkas vēsturi saistītas fotogrāfijas vai izstāstīsiet kādu interesantu stāstu, kas saistās ar šo muižu.

muizanodrona.jpg muiza-vecmemeles.jpg muizavecmemelee.jpg vecmemele.jpg selijasmuiza.jpg muizavecmemeles.jpg vecmemelesmuiza.jpg vecmemelesmuizanodrona.jpg
  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top