Darbojies radoši Aizkraukles novadā- Ziedu ielas namiņā

18.08.2023

serijas.jpg

Senie amati - biškopība un grozu pīšana no kārklu klūdziņām - šķiet, šos amatus daudzi nemaz neizprot, jo steidzīgajā ikdienas ritmā, senās vērtības zūd arvien vairāk. Ir patiess prieks, ka ir ļaudis, kas šīs prasmes turpina attīstīt un nodot citiem!

Turpinot stāstu sēriju #AtklājAizkrauklesnovadu, šomēnes turpinām vēstīt par vietām, kur Aizkraukles novadā darboties radoši. Viena no tām – Ziedu ielas namiņš Skrīveros.

Ziedu ielas namiņš piedāvā nesteidzīgu atpūtu pie dabas, pastaigu pie bitēm, medus produktu degustāciju un svaiga medus iegādi sezonā. Iepazīšanos ar grozu tapšanas procesu, iespēju pašam nopīt savu grozu. Ciemos tiek aicinātas draugu kompānijas, bērnudārza grupiņas, klases, ģimenes ar bērniem un citas kompānijas – dzīves baudītāji.

Pieejami divi ekskursiju veidi – biškopībā un klūdziņu pīšanā.

Biškopības programmā iespējams iepazīties ar biškopja seno arodu, iejusties biškopja lomā – iekurt dūmekli, uzvilkt biškopja cepuri un ielūkoties bišu mājiņā – stropā, degustēt dažādu ziedu medu un izliet vai ietīt vaska svecītes. Savukārt klūdziņu pīšanas programmā iespējams dabā vērot klūdziņu audzi, iejusties klūdziņu pinēja lomā – griezt un mizot klūdziņas, iepazīties ar klūdziņu pinēja galvenajiem darba instrumentiem, piederumiem un uzpīt savu pirmo groziņu vai paplāti.

Pēc ekskursijas ir iespēja baudīt atpūtu dabā, kurināt ugunskuru vai grilu, spēlēt dažādas āra spēles. Svaigs gaiss un patīkami klusa vide gleznainajos Skrīveros – lieliska iespēja relaksēties no darba rutīnas un ikdienas stresa.

Ekskursijas un apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

+371 26126337

Ziedu iela 17, Skrīveri, Aizkraukles novads

  • youtube
  • facebook
  • instagram
  • Aizkraukles novads

<>
back to top